Antalya’nın gözlerden uzak izlemeye doyum olmayan yemyeşil doğasında mükemmel bir tatil bu yaz sizi bekliyor. Antalya’nın eşsiz rotası Sazak Koyu’nu balayı tatili için de çok güzel bir alternatif olduğundan bir kez görseniz bir daha ki tatilinizde tekrar görebilmek için can atacağınız doğal bir cennettir.

Antalya Adrasan Sazak Koyu

Sıra sıra Antalya’nın dik yamaçları arasında dizili enfes koyları olduğunu biliyor muydunuz? Hiç daha önce Antalya Otelleri’nde kalmadıysanız bu güzel şehrin içindeki güzelliklerden mahrum kalmışsınız demektir. Tekne turları ile Antalya’nın saklı güzeli Adrasan’dan Sazak Koyu’na ulaşabilirsiniz.
Sazak Koyu’nu tepeden izlemenin bin bir mutluluğu içinde mutlaka o anlarınızı ölümsüzleştirmelisiniz. Bize doğanın hediye ettiği yerlerden desek doğru olur Sazak Koyu için. Mavi yolculuk turlarının da en vazgeçilmez adreslerinden biridir. Tekne’ye Adrasan’dan binin kendinizi bir saat sonra bu güzel koyun içinde bulacaksınız.

Antalya Adrasan Sazak Koyu Nerede? Sazak Koyuna Nasıl Gidilir?

Musa Dağı’nın eteklerinde, dik bir yamacın altında, birbirine sırt sırta duran iki güzel koy var. Birisi Sazak Koyu, diğeri ise Ceneviz Koyu… Çıralı ve Adrasan’dan tekne ile bir saatlik bir yolculuk ile bu iki güzel koya ulaşmak mümkün.  Sazak Koyu’na yürüyerek veya arabayla gitmek için , Adrasan (Çavuşköy) ‘den buraya 8 km sürek bir patika yol bulunduğunu belirtelim.

Sazak Koyu’nda Antalya’nın durgun sularını göreceksiniz ve sakin sakin şehir kalabalığından kurtulup kafanızı dinleyeceğiniz bir ortamda olacaksınız. O yüzden burası balayı turları için de tercih ediliyor. Beş yıldızlı oteller belki yok ama gökyüzündeki gece olduğunda sayısız yıldızın altında unutulmaz günler yaşayabilirsiniz. İletişimden bol oksijeni arasında uzak kalacağınızı belirtelim. Çünkü cep telefonunuz yanınızda dahi olsa çekmeyebilir. Sazak koyu yoluna gitmek için tabiatı bozulmasın diye iki arabanın yan yana geçmesine bile izin verilmiyor. Yakın zamanlarda burası Çevre ve Orman Bakanlığı tarafınca satın alınmış, buranın iyi korunmasının nedeni de budur. Şimdilik böyle olsa da ileride lüks oteller mi yapılır ya da başka bir şey mi bilinmez.

sazak-koyuna-nasil-gidilir

Karşınıza Sazak Koyu’na giderken birkaç yol ayrımı çıkacak. Bu koy gibi oralar başka koyların ayrımı. Güneş tüm güzelliği ile tam tepede olur. Sazak koyu yamaçlarında çeşit çeşit açmış çiçekler, dağ taş demeden her yerden çıkarak ahenkle dans eder. Yeşilli, pembeli, allı morlu, tüm çiçekler aslında görülmeyi beklemektedir. Ot toplayan, avlanan, sohbeti bol sıcak insanların bir araya toplandığı bir çevre var. Sizi uzaklardan gelen domuz ve yırtıcı kuş sesleri şaşırtmasın, doğaya açık olan bu koyda her şeyi görebilmek mümkün.

İşte saydığımız tüm bu güzelliklerin arasında her şeyi geride bırakacağınız günler Sazak Koyu’nda sizi beklemektedir. Sakin, masmavi bir deniz, yemyeşil bir doğa… Bir tatilden beklediğiniz her şey adeta fazlası ile burada gizlenmiş.