Cunda Adasında ne yenir? Cunda Adasındaki en güzel restoranlar hangileri? Ayvalık Cunda Adası’nda yeme-içme tavsiyelerimiz ve Cunda Adası restoranları listesi.

Ayvalık Cunda Adası Restoranları: Cunda Adasında Ne Yenir?

Bay Nihat Restoran (0266 327 10 63): Bay Nihat’ta Cunda Adası’na gelip de yemek yemeden ayrılmak mümkün değildir. 1978 yılında işletme Sn. Ahmet Nihat Bekit tarafından hizmete açılmıştır.

Müessese, Cunda Adası’nı ziyaret eden spor, siyaset, sanat ve iş dünyasının birçok ünlü ismini ağırlamıştır. Cunda Adası’na bir anlamda ev sahipliği yapmaktadır.
Başta temizlik olmak üzere müessese, Rumlardan kalma sarımsak taşları ile bezenmiş tarihi binası ve otantik atmosferi ile ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa sürükler.

Beyaz Balina Phoenix Mangalbaşı & Restoran (0266 328 02 02): Beyaz Balina Phoenix Mangalbaşı & Restoran’ın bir şubesi İstanbul Büyükçekmece’de bir diğer şubesi de Cunda’da açılmıştır.

Lezzetle aynı kalite ve samimi hizmet anlayışını birleştirip Cunda’da da sizleri konuk etmek için merhaba demiştir.

Restoran 150 kişiliktir ve sabahları keçi peyniri, domates, kekikli Ayvalık zeytinyağı, köy yumurtası gibi doğal besinler ve ev yapımı reçellerin sunulduğu mükemmel bir kahvaltı sizleri beklemektedir.
Gece de hafif deniz kenarında esen rüzgarın serinliğinde, mehtabın yakamozunda, dalga sesleri ve iyi bir müzik kokteylinde bayan eli değmiş bir ortamda nefis et ve mezelerle ziyafet çekmelisiniz.

Taş Kahve (0266 327 11 66): Taş Kahve Cunda Adası’nın sembollerinden biridir. misafirlerini hem yaz boyunca hem de kışın ağırlamaktadır. Gerçekten inşa aşamasında kullanılan taş ustalığı (doğal sarımsak taşı) görülmeye değerdir.

Ada halkının Taş kahve buluşma noktasıdır. Taş Kahve’de kahvaltının tadına, ev yapımı limonatasına, sakızlı ve dibek kahvelerine, tostuna, dondurmasına doyum olmaz. Daha adımınızı atar atmaz binanın atmosferi sizi büyüler. Yüksek tavanı, duvarlarında yer alan aynalar, müdavimleri değişmeyenleridir.

Tarihe tanıklık tapan Taş Kahve’yi adaya gittiğinizde görmelisiniz.