Şeytan Sofrası, Ayvalık’ta gezilecek yerler arasında ilk başlarda geliyor. Şeytan Sofrası’nın manzarası harika… Hele bir de günbatımı giderseniz, muhteşem… Şeytan sofrası turistlerin ve tur otobüslerinin en çok gittikleri yerlerden birisidir.

Ayvalık Şeytan Sofrası Nerede?

Ayvalık İlçe Merkezinin yaklaşık 10 km güney batısında , Cunda Adasının ise güneyinde yer almaktadır Şeytan Sofrası… Etrafındaki tüm manzarayı görebilecek, hakim bir tepenin başında bulunur. Buradan panoramik olarak tüm Ayvalık Adalarını ve Midilli Adasını görmeniz mümkün.

Sönmüş bir volkandan geriye kalmış lav birikintisidir aslında bu tepe…

Konum olarak Sarımsaklı plajına çok yakındır Şeytan Sofrası… Ayrıca Çamlık Orman Kampına da çok yakındır. Ayvalık ve Sarımsaklı’da tatile gelen hemen herkesin uğrak noktasıdır.

Ayvalık Şeytan Sofrasına Nasıl Gidilir?

Ayvalık merkezden Sarımsaklı istikametine doğru gidilir. Yan tarafınızda bulunan denizin (aslında Şeytan sofrası Lagünü de deniyor) dönüş yaptığı yerde bir kavşak var. Burada Şeytan Sofrası tabelasını göreceksiniz. Yukarıdaki haritada dönüş yapacağınız yeri görebilirsiniz. 1 kilometrelik bir yokuşu çıktıktan sonra Şeytan sofrası ve manzarasını karşınızda bulacaksınız.

Şeytan Sofrasına gitmek için Sarımsaklı’dan kalkan minibüslere binebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise taksiye binip, gidiş veya gidiş-dönüş şeklinde pazarlık yapmak… Özel aracınız varsa sorun yok, yolu kısa zamanda gidebilirsiniz…

İzmir tarafından gelenler ise Dikili- Bahçeli- Altınova- Sarımsaklı istikametini takip ederek buraya gelebilirler. İzmir’den burası yaklaşık 154 km uzaklıktadır.

ayvalik1
ayvalik7

ayvalik3
ayvalik4

ayvalik6