Tarihi eserleri, tertemiz denizi ve plajları ve bol oksijenli havasıyla Edremit bir tatilden beklediğinizin fazlasını bulabileceğiniz bir yerdir. En ihtişamlı deniz ve dağ manzaralarının en ihtişamlı görüntülerini sergileyen Edremit sakinliği ve huzuru barındıran nadide yerlerden biridir.

Sizi Edremit’te zeytinin en lezzetlisi ve tatilin en güzeli bekliyor olacak. Bu güzide Balıkesir’in ilçesi, gezilecek ve görülecek birçok yere ev sahipliği yapıyor Edremit tatilinizde aynı zamanda başlamadan önce, sizler için aşağıda hazırlanmış olduğunuz listeye mutlaka göz gezdirin. Balıkesir Edremit’te gezilecek yerler listesi:
Balıkesir Edremit Gezilecek Yerler: Edremit Gezi Rehberi

Edremit Körfezi: Edremit Körfezi, Edremit’e geldiğinizde, görmeniz gereken ilk yerdir. Körfez Ege kıyılarının en güneyinde bulunur, bölgenin en doğal güzelliklerini görebileceğiniz yerdir.

Kaz Dağları: Kaz Dağları’na Edremit tatilinizde tam bir gününüzü ayırmanız gerekebilir. Burası çünkü başlı başına keşfedilmeyi bekleyen bir gizli hazine misalidir. Kaz Dağları’nda bol oksijen, eşsiz doğal güzellikler ve sonsuz bir huzur bulacaksınız.

Sarıkız Tepesi: Sarıkız Tepesi, Kaz Dağları’nın en yüksek noktasıdır. Burayı dilden dile dolaşan ilginç bir efsanenin yaşandığı yer olması fazlasıyla ilginç kılıyor. Sarıkız Tepesi de mutlaka Edremit’e geldiğinizde gezi listenizde yer almalıdır.

Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri: Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri’ni Edremit tatiliniz boyunca görmeden sakın tatilinizi sonlandırmayın. Gerçekten de zira sizler için çok büyük bir kayıp olur.

Şahinderesi Kanyonu: Şahinderesi Kanyonu, Kazdağları’nın batı yamacında bulunur ve ruhunuzu bol oksijenli havası ile tazeleyebileceğiniz bir yerdir. Bu 27 km uzunluğundaki kanyonu da Edremit’e geldiğinizde mutlaka görün.<!–adsense2–>

Antandros Antik Kenti: Gittiğiniz yerin tarihini eğer merak edenlerdenseniz Edremit’e geldiğinizde o halde Antandros Antik Kenti’ni de kesinlikle görmelisiniz.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Tahtakuşlar Etnogrfya Müzesi Türkiye’de açılan ilk köy müzesi olma özelliği taşır. mutlaka Edremit tatiliniz boyunca uğramanız gereken yerlerden biridir.

Darıdere Tabiat Parkı: Darıdere Tabiat Parkı dünyanın oksijen oranı en yüksek ikinci yerlerden biridir. yolunuz Edremit’e düştüğünde gezi listenize burayı da eklemenizi ihmal etmeyin.

Kaplıcalar: Edremit, şifalı suları ile ünlüdür. Ziyaret edebileceğiniz birçok kaplıca bulunur. Derman Kaplıcaları ile özellikle Güre Kaplıcaları, tatiliniz boyunca görebileceğiniz iki kaplıca arasında yer alıyor.

Mutlaka Edremit’in içerisinde yer alan tatil beldeleri de mutlaka gezi listenizde olmalıdır.

Güre Kaplıcaları: Güre Kaplıcaları, Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alır. Birçok turiste yıl içerisinde ev sahipliği yapmaktadır. Güre Kaplıcaları, şifalı suları ile bilinir, radyoaktif özellikleri ile de tanınmaktadır.
Kaplıca suları içerisinde Belçikalı ve Türk uzmanların yaptığı araştırmalarda, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir ve alüminyum bulunmuştur. Kireçlenme, sedef, mizmin romatizmalar, cilt, guatr ve kadın hastalıklarına kaplıca sularının iyi geldiği bilinir. Sağlık açısından tatile bakanlardansanız Güre Kaplıcaları, tercih edebileceğiniz yerler arasındadır. Birçok termal tesis bölgede bulunmaktadır ve otelde bütçenize uygun çok geçmeden yerinizi ayarlayabilirsiniz.

Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Gelinçamı Piknik Yeri, Balıkser’in yeşilliklerle dolu alanlarından biridir. özellikle bölgedeki halk piknik yapmaya gelir ve doğal güzellikleri arasında huzurlu geçirirler.

Turistler tarafından da bölge, sürekli olarak ziyaret edilir. Balıkesir’deyseniz eğer ve boş zamanınızı değerlendirmek isterseniz Güre Gelinçamı Piknik Yeri’ne gelerek günün tadını çıkarabilirsiniz.

3 km piknik alanı, Güre Köyü’ne uzaklıkta olup kolay bir ulaşıma sahiptir. Yani kolaylıkla dilediğiniz zaman Güre Gelinçamı’na gidebilirsiniz. Sarıkız etkinlikleri de bölgede yapılmaktadır.