Edremit’in her bir köşesi keşif alanıdır. Keşfedilmeye değecek kadar sadece doğası değil, tarihi değerleri de güzeldir. Akçay ve Altınoluk plajları başta olmak üzere Ege Denizi’nin en güzel plajları arasında yer alır.

İlk olarak Edremit’te denizin, güneşin tadını çıkarmalısınız. Şezlongunuza uzanıp uzun kumsallarda dinlenirken, kitap okumayı da sakın ihmal etmeyin. Eğer dalışa meraklıysanız Edremit Körfezi’nin belli noktalarında sualtı dünyasını muhakkak görmenizi öneririz.

Balıkesir Edremit’te ne Yapılır? Edremit’te Yapılacak Şeyler

Doğa ve Spor: Yolculuk yapmanızı Edremit’in birbirinden güzel beldelerini, doğasını keşfetmek için öneririz.
Hem sizi dinlendirecek hem de hiç bilmediğiniz güzellikleri fark edeceksiniz. Kaz Dağ Milli Parkı’nın bunun için ilk olarak benzersiz atmosferinde güzel bir yürüyüşle başlayabilirsiniz. Sarıkız Tepesi ve Şahinderesi Kanyonu’nda sonrasında yürüyüşünüze devam edebilirsiniz.

Kaplıcaları: Kaplıcalar açısından bölge çok zengin olduğu için termal suların tadını kesinlikle çıkarmalısınız. Tercihleriniz arasında Derman Kaplıcaları ve Güre Kaplıcaları tercihleriniz arasında olabilir.

Antandros Antik Kenti: Kesinlikle Edremit gezinizi görmeden sonlandırmamanızı öneririz. Antandros Antik Kenti şehrin önemli antik yerleşim alanlarının başında gelir. Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı kenttir. Kilikia ya da Aiol medeniyetleri tarafından kurulduğu tahmin edilir. Birçok kalıntısı ile kent farklı bir keşif noktası olacak.

Gece Hayatı: Genellikle Edremit’in gece hayatı yaz sezonunda hareketlilik kazanır. Bölgede akşam saatlerinizde bölgede canlı müzik yapan barlara ya da restoranlara gidebilir, eğlencenin tadına gece geç saatlere kadar varabilirsiniz.

Yöresel Lezzetler: Balıkesir’in kaymaklısı, Balıkesir mantısı, saçaklı mantı, höşmerim, mafiş tatlısı, sac kavurma Edremit’te damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında gelir. Edremit’teki restoranların çoğunda bu lezzetleri bulabilirsiniz. Damağınızda Edremit’in yöresel lezzetleri ayrı bir yer edecek. Kesinlikle bahsettiğimiz tatları denemeden ayrılmayın.