Bu kadar mavinin her tonunun yakışabildiği tatil cenneti Bodrum. Birkaç gün geçirip sadece tatil yaparak anlaşılmaz, Bodrum’u hissederek yaşamak lazım. Bodrum’a gittiğinizde bazı yerler vardır ki oraları görmeden tatil yaptım diyemezsiniz. O yerin adı işte Akvaryum Koyu.

Bodrum Akvaryum Koyu  Nerede?

Güneye doğru Gümbet ve Bitez arasında 2 mil uzunluğunda bir yarımadadır bu koy. Akvaryum Koyu, bu iki yarımada arasında bulunmaktadır. Görenleri pırıl pırıl masmavi denizi ile kendine hayran bırakıyor. Berrak tertemiz bir deniz içinde yaşayan farklı çeşit balıkları ve deniz canlıları ile bu koya halk tarafından konulmuş.
Tekne turu yapanların Bodrum Otelleri’nde kaldığınızda istisnasız rotaları arasındaki bu cennet koyu ziyaret etmelisiniz. Günübirlik turların öyle ki en çok tercih edilen yerlerinden biri de Akvaryum Koyu’dur. Tabi ki geceleri burada tekne turu olmuyor. Koya demirleyen tekneler onun yerine fazlasıyla mevcuttur.

Küçük Akvaryum, Akvaryum Koyu’nun tam yanındaki küçük girintili koyun adıdır. Tam koyun karşısındaki İç Ada’da ördekler ve kazlara ait kulübe vardır. Bu sevimli hayvanlarla yüzmenin hayali bile mükemmelken gerçeğini denemeye değer doğrusu. Bitez’in alt kısmındaki yarımada’da bulunan Akvaryum Koyu, Bodrum’daki en güzel koylardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bodrum Akvaryum Koyuna Nasıl Gidilir?

Gümbet ile Bitez arasında bulunan Bodrum Akvaryum Koyu’na gitmek için, araba yolu bulunmuyor. Bitez Plajı’nın sonuna veya Gümbet’in güneyindeki bir yere arabanızı bırakıp, yürüyerek ulaşabilirsiniz. Eğer tekne turlarından hoşlanmazsanız Bitez üzerinden buraya patika yolları kullanarak da ulaşabilirsiniz. Hem tertemiz doğasında sporunuzu yapmış olursunuz hem de tekne turlarının Bodrum’da vazgeçilmez rotası Akvaryum Koyu’nu ziyaret etmiş olursunuz. Yürüme mesafesi olarak yaklaşık 1,5 km yürümeyi göze alırsanız, bu koya doğal bir trekking sonrası ulaşmış olursunuz.

bodrum-akvaryum-koyuna-nasil-gidilir

Bodrum Akvaryum koyu’na gitmek için en kolay yol ise, tekneyle gitmek. İsterseniz Bodrum civarındaki koyları gezen bir tekne turuna katılarak burayı gezebilirsiniz.

Yolunuz Bodrum’un birbirinden güzel tatil beldelerine düşerse Akvaryum Koyu’nu görmeden dönmemelisiniz.