Bodrum, Ege’nin en görülesi yerlerinden biridir. sadece yazın değil burada her mevsim yapılacak şeyler var aslında. Bembeyaz Bodrum evlerinden, parıl parıl parlayan denizine, sıcacık ikliminden pazarlarına, birbirinden lezzetli tatlarından gezilecek yerlere yakından tanıklık etmeni tam zamanı diyorsanız Bodrum’da yapılacak şeylere bir göz atalım.

Bodrum Sahilleri ve Tekne Turları: Ege’nin inci gibi parlayan masmavi sularında yüzmek, birbirinden güzel kumsallarında güneşlenmek istiyorsanız Bodrum Mavi Yolculuk turlarına katılmalısınız. Tekne turları için en popüler rotalardan bahsedelim: Karaada , Meteor Çukuru , Akvaryum , Tavsan Burnu , Poyraz, Aspat Plajı, Deve Plajı, Orak Adası…

Bodrumun En Güzel Plajları

Kadıkalesi Plajı, Bitez Plajı, Akyarlar…

Rüya gibi bir tatil, Bodrum’da yapılacak şeylerin başında gelir. Hangi keşfedilmiş, keşfedilmemiş kumsalı varsa orada soluğu alın. Buna en güzel örnek Bodrum’un keşfedilmemiş cenneti Ortakent’i görülecekler listenize eklemelisiniz.
Bodrum Pazarları: Buranın yöresel ürünlerinin sergilendiği pazarlarına Bodrum’da yapılacak şeyler dediğimizde el atmadan olmaz. Pazar hangi gün nerede kuruluyor bir göz atalım;

Pazartesi: Türkbükü

Salı: Bodrum

Çarşamba: Gündoğan

Perşembe: Yalıkavak

Cumartesi: Turgutreis

Pazar: Gümbet

Pazarlarında alışveriş yapmanın tadını çıkarın. Yalnızca yöresel ürünler değil, plaj ürünleri ve kıyafetlerin de olduğu bu pazarlar bayanlar için adeta biçilmiş bir kaftandır.

Dibeklihan ve El Sanatları: Dibeklihan Ortakent’te bulunur ve bir sanat köyüdür. Buranın el sanatlarına eğer ki kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız Ortakent’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yalnızca el sanatları demek yanlış olur. İncik boncuk kısmı var ki bir de orayı keşfetmek de size kalsın.

Yalıkavak’ta Köfte: Bodrum’da yapılacak şeyler listenizin Bodrum Otelleri’nde kaldığınızda epeyce kabarık olması gerekiyor. Çünkü gideceğiniz her yere Bodrum merkezden ulaşım daha kolay olacaktır. Yalıkavak denilince güzel denizinden sonra buranın bir de akla meşhur köftesi gelir. Sorup soruşturup en kısa zamanda mutlaka o köftelerinden denemelisiniz.

Bodrumda Gezilecek Yerler Rehberi

Bodrum Kalesi, Pedasa Antik Kenti, Zeki Müren Müzesi, Bargilya, Akvaryum Koyu, Aspat Koyu, İassos…

Türkbükü ve Mantı:  Bodrum’a gidip de Türkbükü’nün meşhur mantısının tadına bakan var mı peki? Hayırsa artık o zaman hayatınızda eşi benzerine daha rastlayamadığınız mantı keyfinin zamanı gelmiştir, afiyet olsun.

Canlı müzik için Mandalin: Eğer Bodrum merkezde kalırsanız buranın eğlence dolu gecelerine çok yakınsınız demektir. Tam merkezde özel DJ performanslarının ve canlı müziğin tek adresi Mandalin’dir. Bu mekan da birbirinden farklı müzik türleri çalar ve gece hayatına dair ne yaşamak isterseniz sınırsız yaşayacaksınız. Bodrum geceleri de bir başka güzeldir.
Sualtı Arkeoloji Müzesi: Biraz önce de bahsettiğimiz gibi deniz-güneş-kum üçlüsünden ibaret değildir Bodrum. Güzel bir yaz tatilini Bodrum’da geçirmek istiyorsanız o zaman görülecek yerlerine de ilgi duymalısınız. Çevreyi keşfetmeye tatilinizin 1-2 gününü ayırın ve Bodrum Sualtı Müzesi’ni keşfe çıkın. Fazlasıyla burası görülmeyi hak eden yerlerin başında gelir.

Sanatçılar Çarşısı-Turgutreis: Yolunuz Turgutreis’e düştüğünde buranın gezilecek yerlerinden olan Sanatçılar Çarşısı’nı turlamalısınız. Çarşı da el emeği göz nuru ürünler sergilenirken resim, takı, tablo, ev eşyası ve buranın unutulmaz hatıra hediyeliklerini de göreceksiniz. Kendinize özel bir ödül vererek istediğiniz her şeyi rahatça bulacağınız bu çarşıdan alabilirsiniz.

Bunlar Bodrum’da yapılacak şeyler listenizin olmazsa olmazlarıdır. Bodrum’da turizmin kalbi atarken eğlenceden en güzel lezzetlerine, hediyelik eşyalarından plajına kadar burada aradığınız her şeyi bulacaksınız. Bu yazın en güzel tatili Bodrum’da sizleri beklemektedir.