Bodrum ne zaman anılsa, Halikarnas balıkçısının sözü gelir akıllara; ‘Zannetme ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydi, Bodrum’da akıllarını bırakıp gittiler.’ Bodrum öyle bir yer ki, hep güzelliği şarkıları süslemiş, filmlere konu olmuş, her zaman hayranlık uyandırmış. Derin izleri yüzyıllar öncesinden taşıyan, bembeyaz evleri, rengarenk begonvilleri, tarihi eserleri ile Bodrum, bir tatil yöresinden beklenebilecek güzelliklerin tümünü önümüze seriyor.

Bodrum otel fiyatlarını bu güzelliklere geç kalmamanız için iyice bir araştırmanızı ve erkenden Bodrum otellerinden rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyyal Taner’den Zeki Müren’e, Mazhar Alanson’dan günümüzdeki ikoncanlara kadar akla Bodrum denilince gelen birçok isim var. Bodrum, tüm bu meşhurluluğuna ve zaman zaman aşırı pop üleştirilmesine rağmen hep güzel, hep sahilleri özel. İşte tatilciler için Bodrum’un gözde plajları;
 Bodrumdaki En Güzel Plajlar

bodrum-kadikalesi-plajiKadıkalesi Plajı: Kadıkalesi Plajı, narenciye bahçelerinin arasından parlayan bir doğa harikasıdır. 22 km Bodrum’a uzaklıkta, 4 km Turgutreis’in kuzeyinde yer alıyor. Birçok otel ve tatil köyünün çevresinde bulunduğu Kadıkalesi Plajı, en güzel Bodrum’un gün batımı manzarasını sunuyor.

Bite Plajı: Bitez, Bodrum’un en gözde adreslerinden biridir. Burada bulunan halk plajı, 8 km Bodrum’a mesafede yer alıyor. Yemyeşil ağaçlar bir tarafınızda, masmavi, uçsuz bucaksız Ege Denizi de bir tarafınızda.
Ortakent Yahşi: 10 km Bodrum’a uzaklıkta bulunan Ortakent Yahşi, çok rüzgarlı olmasından dolayı rüzgar sörfü için özellikle ideal bir nokta. Rüzgar sörfünün Türkiye’de yapılan yerlerin öncüsü olmasının yanı sıra birbirinden harika plajları ile de hem doğanın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Yalıkavak: Sanki elinizi uzatsanız yıldızlara dokunabileceğiniz, ılık rüzgarların estiği, o Ege’nin muhteşem kokusunun sarmalandığı yerdir Yalıkavak. Yalıkavak yarımadanın en ünlü beldelerinden biridir. 18 km Bodrum’a uzak mesafededir. Paşa, Tilkicik ve Ağaçbaşı koylarında yer alan büyük plajlara da mutlaka uğramalısınız.

Akyarlar: Bodrum’un en eski Rum köylerinden biridir Akyarlar. Hemen kendini içerisinde barındırdığı binalar ele veriyor. Yaklaşık 20 km Bodrum’a mesafede yer alan Akyarlar aynı zamanda harika bir kumsala sahip. O pırıl pırıl Ege’nin dokusunu iliklerinize kadar burada hissedebilirsiniz.