Fethiye; yaz turizminin en canlı, en iç açıcı rotalarından biridir. Türkiye içinde daha önceden pek alışık olmadığınız bir aktivite ile karşımızda. Hiç önceden safari keyfi yaptınız mı bilemeyiz ama Dubai Turları’nın olmazsa olmaz aktivitesi safari çılgın dakikaların yaşandığı bir spordur. Vakit kaybetmeden Fethiye’de safari keyfi yapmak için erken rezervasyon yaptırarak şimdiden yerinizi ayırtın.

Fethiye Safari Turları: Fethiyede Jeep Safari Yapmak

Yeni yeni ülkemizde kendini göstermeye başlayan safari bir Güney Afrika, bir Dubai kadar olmasa da bu adrenali en azından yaşamak isteyenler Fethiye’de safari keyfine katılıyor. Bu unutulmaz dakikaları Fethiye’de yaşamak ve Ölüdeniz gibi olmazsa olmaz yerlerini keşfetmek istiyorsanız Marmaris-Fethiye turlarına katılın ya da Fethiye Otellerinden rezervasyon yaptırarak bağımsız, gözlerden uzak bir tatil yapın.
Fethiye Safari Turları ve özellikleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Jeep Safari firmaları ve telefon numaraları da yazımızda…

Safari turu ile ilgili Fethiye’de safari yapacaklara bahsedeceklerimiz; Bazı Fethiye’nin görülecek yerlerini gezerken bir yandan da eğlence düşkünü olanlar için su tabancaları ile su savaşları yapılıyor. Safari keyfine Fethiye’de katılırken mutlaka üzerinize mayolarınızı giyin. Her türlü durumdan su savaşları yapılırken nasibinizi fazlası ile alacağınız kesin. Daha asfalta bile ayağınız değmeden suyun azizliğine uğrayacağınızı şimdiden belirtelim. Balık Çiftliği, Fethiye’de safari turundaki ilk duraktır. Burada göreceğiniz şelalelerin tümü ortaya insan gücü ile çıkmıştır. Soğuk şelalelerin altında burada belli bir zaman durabilene çeşitli hediyeler verilse de buz gibi suların altında kalabilmek fazlası ile cesaret işidir. Safari turu dağ köylerine doğru devam ediyor. Jeep seslerini çevreden duyan çocuklar yola fırlayarak kiminin elinde hortum kiminin de gerçekten karşılamak için masum masum tura katılanlara selam veriyor. Türkiye’nin en güzel yerlerinden Saklıkent Kanyonu, bundan sonraki duraktır. Burada çok güzel görülmesi gereken yerler olduğunu belirtmeliyiz. Rafting heyecanını buz gibi akan sularında mutlaka yaşamalısınız. Çalış Plajı, Fethiye’de safari turunun en son durağıdır. Güneş-deniz-kum üçlüsünden ayrı kalamayanlar burayı en çok görmek istiyor. Burayı safari boyunca yorulanlar bir fırsat bilip hem güneşin altında güneşleniyor hem de çaktırmadan kestiriyor.
Böylesine eğlence dolu bir deneyimi kısacası yaşamak istiyorsanız Fethiye’de safari keyfine hiç düşünmeden katılın. Pişman olmayacağınız ancak çok sulu bir gün olacağını altını çizerek belirtelim. Yine Fethiye dolu dolu bir yaz tatili programı ile sizleri çağırıyor. Doğaya, eğlenceye ve her şeyden çok da suya doyacağınız bir diğer güzelliktir.

 

Jeep Safari Turları ve Özellikleri

Jeepe sabah 08:30’da biniyorsunuz ve geri sizi akşam 19:20 saatlerinde getiriyor. Güneşin altında bu on saatlik süreçte üstü açık 4×4 jeeplerde olacağınız için güneş kremi ve genişçe bir şapkaya ihtiyacınız olacak. Tabi ki şapka bu kadar güneş altında kalmaya tek başına çözüm değildir. Jeepler yola çıkmadan evvel bir benzinliğe yanaşacak ve araçlara buradan su taşıyacaksınız. Fiyatları yine burada 7,5- 10 TL arasında değişen su tabancalarından alacaksınız ve savaşınız başlayacak. Bu duruma bölge halkı da alışık olduğu için yol kenarlarında size hortumla su tutan, üstünüze kovayla su döken insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Fethiye Safari Turlarında yolculuğunuz 6- 7 jeeplik bir ekiple başlayarak Tlos Antik Kenti, Yakapark ziyaretleri, Saklıkent Kanyonu’nda öğle yemeği, isteyenlere burada rafting ve çamur banyosu ile sonlanacak. Şimdiden oldukça yorucu bir gün geçireceğinizi söyleyelim. Cep telefonu, kameralarınız ve paralarınız tüm o su savaşı sırasında ıslanabilir, güneş gözlükleriniz kırılabilir. Bu 10 saat boyunca süren ıslanma ve kuruma durumu sonrasında hasta da olabilirsiniz. Fakat yine de tek başınıza değilsiniz, bir grup olarak özellikle tatile gelmişseniz kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir etkinliktir.

Fethiye Safari Turları Ücreti: 30-50 TL  arasındadır.  Deniz ayakkabısı, su pompası masrafları için de Saklıkent Kanyonu girişinde +20 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Jeep Safari Turları Düzenleyen Firmalar ve Telefonları

Focus Tours 0 252 617 04 01
Intersky 0 530 177 9 666
Rota Fethiye 0 533 141 2636
Fethiye Tours 0 252 617 05 50