Güneş, deniz ve kumun vazgeçilmez rotası Fethiye’de yalnızca bu üçlüden yana bir tatil istiyorsanız bu aktivitesi bol ilçeye bizce büyük haksızlık etmiş oluruz. Türkiye’deki en çok aktivite Fethiye’de yapılırken bolca buranın her türlü imkanlarından faydalananın. Yeşille mavinin buluştuğu Fethiye bu yıl en eğlenceli yaz garantisi ile sizleri çağırıyor. Birçoğumuzun belki de defalarca gittiği bu ilçenin bilinmeyenlerine gelin birlikte göz atalım:

Fethiye’de Ne Yapılır? Fethiyede Yapılacak Aktiviteler Listesi

Tekne turları: Fethiye’nin mavi, yeşil, huzur, eğlence ne ararsanız var. Burada size en güzel koylar ve mağaralar eşlik edecek. Güneş kreminizi, gözlüğünüzü, yedek mayonuzu yanınıza almak sizin yapmanız gereken tek şey olmalı. Hepsi iyi de peki hangi koyları göreceksiniz Fethiye’de; Ölüdeniz, Gemiler koyu, Deve Plajı, Kelebekler Vadisi, St. Nicolas Adası gibi güzel koyları olduğu gezilecekler listesini hazır edin.
Bisiklet kiralama: Türkiye’de Fethiye’de en çok aktivite var dediğimize göre buradan da anlaşılacağı üzere gezilecek burada çok yer var. Gerek tarihi yerlerini gerek doğal güzelliklerini gezmek için bisiklet kiralayarak daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

Binicilik: Binicilik Türkiye’deki en çok aktivitenin olduğu yere yakışacak bir diğer spordur. Daha yakından hayvanları tanımak, onlarla iletişim kurmak ne kadar güzel bir duygudur. Bizce biniciliğin en güzel yanı da budur. Bir at üstünde düşünsenize dengede durup onunla iletişim kuruyorsunuz. Fethiye kısacası gerçekten aktivite konusunda güzel ülkemizin tek geçilen yerlerinden biridir.

Tüplü dalış: Duvar dalışlarında hangi seviyede olursa olsun en başarılı durak Akvaryum Koyu’dur. 10 m en derin yeridir ama bir öneri size duvarı dalış yaparken sağınıza alın, niye mi? Çeşit çeşit denizin altındaki balık sürüleri ile yüzmek eminiz ayrı bir keyif olacaktır.

fethiye-oludeniz-yamac-parasutu

Yamaç paraşütü: Yamaç paraşütü Türkiye’de nerede yapılır sorusunun en güzel yanıtlarından biri Fethiye’dir. O kadar güzel yamaç paraşütü için yerler var ki adeta insanın doğasında kaybolası gelir. Fethiye Babadağ’a gittiğinizde amatör ya da profesyonel uçuşlarınızı burada yapabilirsiniz.


Safari: Sizce heyecan, macera, eğlence bitmesini istemeyeceğiniz dakikalarla dolu aktivite hangisidir? Safari turları tabi ki. Bu konuda da Fethiye fazlası ile kendini aşmış hem tatil hem de eğlence merkezidir. Denize doğru dağları arasından eşsiz manzaraları eşliğinde sizi unutulmaz dakikalar bekliyor. Türkiye’de en çok aktivitenin Fethiye’de olduğunu unutmayın.
Yürüyüş: Likya Turları’nda daha önceden gidenler yürümenin ne kadar zevkli olduğunu bilir. Sahillerinden Antalya’dan Fethiye’ye kadar yürüdüğünüz bir gezi programı düşünün. Bu en az diğerleri kadar eğlenceli olacak bir gezidir. Kültür, tarih ve Fethiye’nin bitmek tükenmek bilmeyen doğal güzellikleri arasında yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan Likya Yolu, 500 km ‘yi geçen uzunluğu ve harika rotaları ile dünyadaki en güzel gezi rotaları arasında sayılıyor.

Kano: Fethiye tatilinizi Fethiye’de kano turlarına katılmadan sonlandırmayın. Bu sporun en güzel yapıldığı yerlerden biri de Eşen Çayı’dır. 15 km kadar süren bu turda yine unutamayacağınız dakikalar sizi bulacak. Buz gibi Eşen Çayı sularında olmak iyi bir fikirdir. Güvenliğiniz için hiçbir tehlikenin olmadığı kano turlarında her şey mevcut.

Mavi tur: İşte maviyle yeşilin en güzel hali bu aktivitede. Mavi yolculuk turları ise Fethiye’deki en çok aktivitenin son durağıdır. Fethiye’nin akıllardan çıkmayacak karelerini diğer aktiviteleri de deneyerek görmeyi sona bıraktıysanız size bu tur çok keyif verecek. Denizin tadını Akdeniz’in masmavi sularında doyasıya çıkarabilirsiniz.