İstanbul Beyoğlunda ne yenir? İstanbul Beyoğlu Yeme İçme Mekanları, Beyoğlunun en güzel kafeleri, restoranları ve yemek mekanları hakkında fikirler vermeye çalışacağız.

İstanbul Beyoğlunda Ne Yenir? Beyoğlu Yeme İçme Mekanları

Saray Muhallebicisi: 1860 yılına kadar Saray Muhallebicisi’nin tarihi gidiyor. Fındıklı’da ilk defa Kerem Çavuş ve kardeşleri tarafından açılmış.

Kerem Çavuş’un torunu Hüseyin Topbaş, tavukgöğsünün yaratıcısı olarak kabul edilir. Bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sahibi olduğu dükkan 2008 yılında açılmış.

Yine İstiklal Caddesi’nde 1949-2008 yılları arasında şimdi bulunduğu yerin tam karşısında hizmet veriyormuş.

En meşhur tatlıları; saray muhallebisi, tavuk göğsü ve diğer sütlü tatlılarmış. Dönerini de mutlaka denemelisiniz.
İnci Pastanesi: Lukas Zigoritis tarafından 1944 yılında kurulan İnci Pastanesi, Beyoğlu Mis Sokak’taki yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor.

J’adore Chocolatier: J’adore Chocolatier, çikolatayı seviyorsanız mutlaka İstiklal Caddesi’nde uğramanız gereken yerlerden biridir. meşhur tatlısı ‘oh la la Beatrica’ ve bitter çikolata ile yapılmış sıcak suflesi tavsiye edilir.

MK Mangal Keyfi: Mangal Keyfi Taksim’de en lezzetli dürümleri bulabilirsiniz. Ayrıca çaldığı müziklerle de en sevilen yerlerden biridir. Rahiohead ve Carlos Sanatana’ı kebap ya da dürüm yerken dinleyebileceğiniz nadir yerlerden biridir.

Nevizade Sokak: Beyoğlu’nda özellikle yaz akşamları bir şeyler yiyip, içmek için uğranılan Nevizade Sokak, yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Kızılkayalar: Kızılkayalar, Beyoğlu’nun en çok sevilen hamburgercisidir. Binlerce hamburgeri her gün satmaktadır. Beyoğlu gezinizden Taksim Meydanı’ndaki şubesine uğramadan dönmeyin.