Sardunya Adası, yurt dışı turlarının en çok ilgi çeken rotası İtalya’nın güzelliğine güzellik katan durağıdır ve mutlaka İtalya gezinizde olması gereken yerlerden biridir. kendini rengarenk evleri arasından hemen gösteren masmavi denizi daha da buraya büyüleyici bir atmosfer katmaya yetiyor. Bu ada Akdeniz’in ikinci büyük adası unvanını kazanmıştır ve kumsalı ve içindeki minik minik konumlanmış koylarını görünce mükemmel demek az gelebilir. Dağlar her yanını kuşatmış, Sardunya Adası için tabi sayacaklarımız bunlarla sınırlı değil. Zaten bu durumu burayı güzelleştiren diğer faktörleri hem mağara evleri ve surları da fazlasıyla ispatlıyor. Bir de şimdi adada gezilecek yerlere bakalım.
Sardunya Adası’nda Gezilecek Yerler 

Sapsarı, upuzun kumları olan bir sahil hayal edin. Sardinya, Akdeniz’in ikinci büyük adası deniz severler için seyahat rotalarının başında gelir. Sadece denizden ibaret değildir Sardinya, at biniciliği, yelkencilik gibi etkinlikleri yazın, kışın da kayak sporunu burada yapabilirsiniz. Yıllarca popülerliliğini koruyan Sardinya’yı İtalya turlarına katılarak görebilirsiniz.

Sassari: Sassari, Sardunya Adası’nın ikinci büyük kenti olarak bilinir. Nuraghi Medeniyetlerinin buraya gittiğinizde kalıntılarını göreceksiniz. Bu kalıntıların çok eski zamanlara dayandığı kesin. Cenevizlilerin mimarisi İtalya turlarında buradaki Rosello Çeşmesi kesinlikle görülmelidir.

Olbia-Tempio: Genel olarak Sardunya Adası tarihin yeridir aslında. Kartacalılar ve Fenikelilerin adanın kuzeyi kalıntılarının olduğu bir duraktır. San Simlicio Katedrali ve San Paul Kilisesi, adanın olmazsa olmazı Ulusal Arkeoloji Müzesi buranın en çok merak edilen, keşfedilmeyi beklenen yerleridir.

Nuoro: Nuoro’da da Katedral demişken bunun en bariz örneği tabi ki düorno Katedrali’dir. Kent merkezine burayı görmek için gitmelisiniz. Katedralde yerel ressamların eserlerine yer verilmiş. Diğer buradaki görülesi yerleri soruyorsanız kağıdı kalemi şimdi hazırlayın ve not alın. Zamanınızın çünkü büyük bir çoğunluğu burada geçebilir. Katedral Ottana, Deleddiano Müzesi, Nuoro Modern Sanatlar Müzesi, San Simolicio Kilisesini görmeden gezinizi sonlandırmayın.
Cağliari: Bir sürü görülecek güzellikler Pula şehrinde mevcuttur. ST. Pancras, Fil Kulesi, Santa Maria Katedrali, San Giacomo Kilisesi, San Michele Kilisesi, Kalatan Gotik ve Roma Antik Tiyatrosu’nu İtalya tatilinizde görmeyi unutmayın.

Sardunya Adası’nda kısacası kocaman ve bambaşka bir dünya var. Gerek eğlencesi gerek tarihi kalıntıları olsun her şeyiyle eşsiz bir adadır. Siz bunun gibi başka ülkelerin bambaşka duraklarında olmak isterseniz tur ve tatil programlarını araştırmalısınız.