Çeşme, İzmir’in en popüler ilçelerinin başında gelmektedir. Su sporlarının da aynı zamanda yapılabildiği yerler arasındadır. Doyasıya denizin ve güneşin keyfini yaşayacağınız, doyasıya hareketli gece hayatıyla eğlenebileceğiniz Çeşme’de birbirinden farklı tatları sunan restoran ve cafelere sahiptir.

İzmir Çeşme Restoranları: Çeşmede Gidilecek Restoranlar ve Kafeler

Çeşme’de yemek yenilecek ve restoranların sayısı oldukça fazladır. Bölgede nerede olursanız olun bir kumrucu ya da Ege’nin lezzetli yemeklerini yiyebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Ancak özellikle Çeşme’de gitmenizi tavsiye ettiğimiz mekanlar bulunmaktadır

Kumrucu Şevki Alaçatı: Alaçatı’daki Kumrucu Şevki’yi güzel bir köy kahvaltısı için ya da kumpir, midye ve kumru yemek için tercih edebilirsiniz. Çeşme’de kumrunun en güzel yapıldığı noktaların başında gelen Kumrucu Şevki Alaçatı her mevsim hizmet vermektedir.
Alaçatı’da tercih edebileceğimiz yemek yenilen mekanlar; Karina Restoran, Yaya Restoran, Kalamata Restoran ve Tavan Restoran da bulunmaktadır. Bkz: İzmir Alaçatı Restoranları Listesi

Istakozcu Canbaba: Canınız balık istediyse ve Çiftlikköy civarındaysanız ve Ege mezelerinden istiyorsanız en doğru adres Istakozcu Canbaba’dır. Alkollü ve alkolsüz içecekler, salata çeşitleri, meyveler, tatlılar, ıstakoz mekanda yapılmaktadır. Istakozcu Canbaba’yı keyifli bir akşam yemeğinde tercih edebilirsiniz.

Köfteci Ramiz-Çeşme Marina: Köfteci Ramiz Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet vermektedir. Birbirinden güzel yemeklerini Çeşme’de tadabilirsiniz. Tavuk ızgara, kaşarlı köfte ve birçok lezzetten istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Topçu’nun Yeri Çeşme: Topçu’nun Yeri Çeşme, Ilıca Yassı Alan mevkiinde bulunur. Soğuk meze, çöp şiş, ızgara çeşitleri, tatlı ve birçok lezzeti, salata çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. Her sabah, 1957’den bu yana hizmet vermektedir ve serpme köy kahvaltısı yapmak da mümkündür.

Mor Meyhane Çeşme: Canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yemek istiyor ve aynı zamanda da eğlenmek istiyorsanız Mor Meyhane Çeşme’ye gidebilirsiniz. İş yemekleri ve toplantılarınızı da meyhane de gerçekleştirebilirsiniz. Musulla Mahallesi, Çarşı mevkiinde bulunmaktadır.