Milyonlarca yıl boyunca, Hasandağı ve Erciyes volkanik dağlarının lav ve püskül püskürtmesi ile oluşan tabakalarının yağmur ve rüzgarla aşınması neticesinde Kapadokya masalsı bir yerdir. Birçok mağara, yer altı şehri, açık hava müzesinden oluşan, geniş bir hazineyi bacalarının yanında gezginlere sunar. Bkz: Kapadokya Gezi Rehberi

Taş odalı oteller, Kapadokya yöresinde çok revaçtadır… Yörenin atmosferine uygun olarak taş içine oyulmuş odalarda konaklayabileceğiniz pek çok otel vardır. Sizlere Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Ortahisar civarlarından oteller listesi sunuyoruz:

Kapadokyada Nerede Kalmalı: Uygun Fiyatlı Kapadokya Otelleri

hezen-cave-hotel-kapadokyaHezen Cave Hotel: Ortahisar Kalesi’ne bakan, Kapadokya’nın merkezinde yer alan, huzur verici bir manzaraya sahip olan Hezen Cave Hotel, diğer bölgede bulunan butik otellerden daha farklı bir konseptle tasarlanmış be farklı farklı atmosferler yaratılmıştır her odasında.
Otel, oyma kayalardan oluşan on beş odaya sahiptir ve geniş terası, muhteşem manzarası ile eğlenceli bir konaklama sağlıyor. Terasta ya da kahvaltı bölümünde sabahları yapacağınız kahvaltıyı rahatlıkla kolay kolay unutmayacağınızı belirtelim.

Millstone-Cave-Suites-KapadokyaMillstone Cave Suites: Uçhisar’ın Millstone Cave Hotels muazzam manzarası; Kızıl Vadi, Göreme ve Güvercinlik Vadisi’ne kuş yüksekliğinden bakabileceğiniz bir tepenin üzerine kuruludur. Geleneksel el işçiliği ile geniş taş odalar oluşturulmuştur ve Tik ağacından yapılma oldukça güzel mobilyalar odalarda bulunur.

Otel sınırları içerisindeki eski taş çörek fırını da konumlandığı alanda restore edilerek hazırlanan yöresel lezzetler ziyaretçilerine otelin restoranında sunulmaktadır.

Çay ya da kahvenizi sabahları içerken, sürreal bir filmdeymişçesine vadilerden kalkan balonları izlemek ve bozulmamış doğanın tadını çıkarmak paha biçilmez bir tecrübe sunuyor.

kemerhan-cave-suites-kapadokyaKemerhan Cave Suites: Beş dakika Ürgüp ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde olan Kemerhan Cave Suites kayadan oyma mağaralardan oluşan, Kapadokya’nın tarihi ve doğal yapısını koruyan otellerden bir diğeridir.
Sekiz adet kayadan oyma ve kemerli odaya ev sahipliği eden otelde, Kapadokya’ya has tatlarla dolu kahvaltı ve yemekler ziyaretçilerine sunulmaktadır. Herhangi bir kahvaltı saati olmadığı için zengin kahvaltıyı ne zaman isterseniz tadabiliyorsunuz.

Telefon: (0384) 341 4220

goreme-inn-otel-kapadokyaGöreme Inn Hotel: Göreme Inn Hotel Kapadokya’nın yer altı şehirlerini ve kaya oluşumlarını ziyaret ederken soluklanmanız ve aradığınız dinlenceyi bulmanız konusunda ev rahatlığını sunacak yerlerden bir tanesidir. Otel on beş odaya ev sahipliği etmektedir. Size bölgenin doğallığına dokunmadan modern imkanları sunabilen yapısı ile beş bin yıllık Göreme’nin merkezinde yer almaktadır. Sabahlarınızı otelin günlük turları ile keşfederek geçirdikten sonra semah gösterileri gibi farklı etkinliklerle de akşamları karşılaşabilirsiniz.

Adres: Orta Mah. Ali Efendi Sok. No: 5/6 Kasaba, 50180
Telefon: (0384) 271 3111