Hotel Selvili Köşk: Bu köşkün tarih kokan odalarına, sizi tarihe açılan pencerelerinden yıllar öncesine alıp gidecek huzurlu bir ortama hoş geldiniz.

Sizleri, Dünya Miras Kenti Safranbolu’nun en nadide tarihi konaklarından birinde ağırlamaktan onur duyacağız.

Pencerelerinden bile tarihi kent Safranbolu’nun en güzel manzaralarını izleyebileceğiniz kadar kente hakin bir yerde bulunan konağımız, sadece kent merkezine 30 m yakınlıkta ve tipik Safranbolu mimarisinin tüm özelliklerini taşımaktadır.
Gönül rahatlı ile konaklayabileceğiniz konağımız ve Safranbolu’muza hoş geldiniz.

Yedekçioğlu Konağı: 200 yıl öncesi konağımız inşa edilmiş olup tam tarihi ile ilgili bir belge bulunmamaktadır. Safranbolu evlerinin tarihi dokusunu konağımız tümü ile yansıtan ve orijinalliğini koruyan yapılar arasında bulunmaktadır. Konağın 1999 yılına kadar ikinci sahipleri olan Yedekçioğlu ailesi yaşamaktaydı. Konağın restorasyon çalışmaları 1999 yılında başlamış olup Anıtlar Kurulunun gözetimi altında tamamı aslına uygun bir şekilde restore edilip 2001 yılı Ekim ayında ilk misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Birbirinden farklı özellikte konağın içerisinde 8 oda bulunmaktadır ve 27 yatak kapasitesine sahiptir. Merkezi kalorifer sistemi ile de konağın ısınması sağlanmıştır. Standart olarak tüm odalarda tuvalet, banyo, televizyon, telefon, saç kurutma makinesi ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Ayrıca zengin çeşidi olan açık büfemizden yararlanarak kahvaltı salonunda isterseniz tarihle iç içe isterseniz de kuş sesleri arasında kahvaltı edebilirsiniz.

Mutaflar Konuk Evi: Tokatlı ve Düzce kanyonları Safranbolu’ya gelen ve neresinden başlayabilirim diyenler için önceliği alır. Safranbolu’ya İncekaya Su Kemeri uzun yıllar su taşımanın yorgunluğu içindedir. Sedir, salon, vitray Safranbolu Evleri’nin vazgeçilmezidir. Safranbolu lokumu da Safranbolu kültür mirasına ayrı bir lezzet katar.

Doğal oluşum olan Mensinis Mağarası Safranbolu’nun biraz uzağında yer alır. Safranbolu turizminin 2725 m uzunluğu ile önemli yapı taşlarındandır. Günümüze yüzyıllar ötesinden gelen mirası taşıyan şehirdir Safranbolu. Gün geçtikçe kaybolan el sanatları da göz ardı edilmemelidir. Safranbolu her şeyiyle güzeldir camileri ile de. Safranbolu bazı araştırmalara göre Osmanlı Devleti’nin arka bahçesi gibidir.

Safranbolu’da, devlet görevinde bulunanların çoğunun mülk sahibi olduğu söylenir. 10 km Safranbolu’ya uzaklıkta olan Yörük köyü UNESCO’nun dünya mirası listesindedir. Alacakaranlık çöktüğünde neşeye neşe katan kafelere de Safranbolu’da takılabilinir.