Tam anlamı ile bu yaz gezilecek yerleri ve hareketli geceleri yaşamak istiyorsanız rotanızı o zaman Kuşadası’na çevirmelisiniz. Bodrum, Antalya, Alanya, İzmir ve Kuşadası binlerce turistin her yıl akın ettiği en gözde tatil bölgelerinden biridir. Bu yazın vazgeçilmezlerinde siz de olmak isterseniz zaman kaybetmeden rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

Kuşadasında Tatil Yapmak: Kuşadası Tatil İçin Nasıl Bir Yer?

Kuşadası, güzel şehir Aydın’dan 70 km mesafededir. Pırıl pırıl Ege’nin parlayan suları, altın sarısı kumsallarında yazın tadını çıkarabilirsiniz. Sabahlara kadar devam eden gece hayatı, kafeleri, barları ve gezilecek yerleri ile Kuşadası her zaman ilgi çekmiştir. Saatlerce gündüzleri doyumsuz güneş, deniz ve kum üçlüsünün tadını çıkarırken geceleri en hareketli gece hayatını da burada göreceksiniz. Sıcaktan İstanbul kadar bunaltan bir iklim yok burada.
Yaz günlerinin nemsiz en yoğun olduğu zamanlarda bile 40 derecelerde olur sıcaklık. Yani iklimi tam bir Akdeniz iklimidir. Uzman rehber eşliğinde buraya gitmek için Kuşadası Pamukkale turları kaçıramayacağınız bir fırsattır. Mayıs-Eylül ayları en güzel zamanlarıdır. Keyifle bu yaz tatil yapmak istiyorsanız Kuşadası tam da size göredir. Bağımsız herkesten uzak bir tatil için yapmanız gereken tek şey Kuşadası Otelleri’nde yerinizi ayırtmaktır.

Kuşadasında Gezilecek Yerler

  • Selçuk Efes Harabeleri
  • Güvercin Ada
  • Diler Yarımadası Milli Parkı
  • Meryem Ana
  • Şirince

Buranın gezmeden dönmemeniz gereken yerlerinden biri de Doğanbey Karina’dır. Bir de Kuşadası’nın keşfedilmeyi bekleyen yeri Pygela, mutlaka Kuşadası tatilinizde göreceğiniz bir yer olmalıdır. Unutmadan ayrıca söyleyelim Osmanlı zamanında yapılmış o zamanların karakolu Güvercin Adası2nı da gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Yaz-kış uğrayabileceğiniz kaplıcaları ile de Kuşadası meşhurdur. Venüs Kaplıcası mesela Kuşadası için olmazsa olmaz yerlerinden biridir.
Kuşadasında Alışveriş

Kuşadası’nın merkezinde alışveriş yapacaklar aradıkları her şeyi bulabilirler. El emeği göz nuru ürünler de buradaki dükkanlarda meşhur. Daha çok yurt dışı turları ile gelen turistler elde yapılan halı ve kilimleri alır. Sıkı bir pazarlık karşılığında siz de burada güzel şeyler bulabilirsiniz. Sevdiklerimizi mutlu etmeye bir klasik olan hediyelik eşyalar fazlasıyla yetmektedir.

Kuşadasında Gece hayatı

Bol aktiviteleri, hiç bitmeyen müzik sesleri, konser ve etkinlikleriyle gece hayatı görülmeye değerdir. Gece hayatı için merkezinde yer alan barlar sokağı önemli bir yerdir. Daha sakin bir gece hayatını tercih ederseniz canlı müzik ortamlarını da seçebilirsiniz.