Ölüdeniz, Antik Likya’nın en ünlü şehri Fethiye’de konumlanmıştır. İnci beyazı kumları, turkuaz denizi ve gökyüzünde rengarenk yamaç paraşütlerinin dans ettiği güzel bir tatil beldesidir. Aslında Ölüdeniz doğal bir lagün ve suyu bu nedenle de her zaman sakin ve durgun. Ölü deniz adını da bu sakinlik nedeni ile almıştır. Fethiye’den hareket ettikten 12 saat sonra ulaşılan Ölüdeniz’de gündüz; yamaç paraşütünün yanında sörf, kano, su kayağı yapılabilir, gece çöktüğünde ise Hisarönü’nde hareketli gece hayatı ile eğlenceyi doruklara taşıyabilirsiniz.

Muğla Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü ile Dalış Yapmak

Akla Ölüdeniz denilince ilk olarak Belcekız plajı gelir. Hem gün boyu bu plaj güneşle dans etmek isteyenleri hem de gökyüzünde süzülen paraşüt tutkunlarının inecekleri son noktadır. Oldukça cömert konaklama seçeneklerini Ölüdeniz misafirlerine sunmaktadır.
Çok yıldızlı lüks otellerden pansiyon, bungolowlara, kamp alanlarından karavanla konaklamaya kadar hemen hermen her bütçeden insanın kolaylıkla karşılayabileceği uygun seçenekler Ölüdeniz’de bulunur. Hem aktivite hem de konaklama açısından geniş yelpazeye yayılan seçenekleri ile Ölüdeniz, yaz tatilinde eğlencenin yanında güneş, doğa, dinlence ve tarihi mekan keşfi yapmak isteyenler için ideal bir adrestir.

Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü: Yamaç paraşütü yapmak için Ölüdeniz, dünyadaki en ideal yerlerden biridir. hava akımının oluşmasını sağlayan sıcaklık noktalarının çok olması, atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği ve şahane Ölüdeniz manzarası, dünya yamaç paraşütünün önemli merkezlerinden biri yapmaya Fethiye’yi yetiyor ve artıyor da.

Babadağ’ın zirvesinde start alan ve Ölüdeniz’de son bulan 30-45 dakikalık bu deneyimi yaşamak için yapmanız gereken tek şey, Türk Havacılık Kulübü’nü de içeren acentelerin birinden uçarken size eşlik edecek birini seçmek. Uçma lisansınız yoksa eğer ilk uçuşunuzu deneyimli ve lisanslı bir pilotla gerçekleştirebilirsiniz. Yamaç paraşütü deneyimi hemen her firmanın talep ettiği bedel fixtir. Ölüdeniz’i ortalama 100 $ karşılığında gökyüzünden süzülerek seyredebilirsiniz. 1400-1700 m yükseklikten fotoğraf çekebilir, adrenalin dolu bir maceranın parçası olabilirsiniz.
Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü ile Dalış: Yamaç paraşütünün yanı sıra Ölüdeniz’de hayat geçirilebilecek birçok adrenalin yüklü aktivite bulunur. En az bunlardan paraşüt kadar ilgi göreni; dalıştır… Ölüdeniz, deniz altı meraklıları için en doğru adreslerden biridir. dünyanın dört bir yanından gelen dalgıçlar yani dalış meraklıları için birçok dalış okulu bulunur. Ayrıca teknelerle çok sayıda kulüp de dalış turları düzenler. Deniz suyunun çok berrak ve temiz olması nedeni ile metrelerce derinliğe bile rahatça görülebildiği Ölüdeniz-Fethiye sularında; Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlığı kalıntılarını izlemek mümkündür.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları (2017 Yılı Yamaç Paraşütü Fiyatları)

Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak isteyenler için yamaç paraşütü düzenleyen firmaların fiyatlarını araştırdık. 200 tl ile 350 TL civarında fiyatlara denk geldik. İşte tur şirketleri ve fiyatlar:

ParasutFethiye.com : Yamaç paraşütü fiyatı 200 Tl… Size özel video ve fotoğraf uçuşa dahil…
Adres : Taşyaka Mah., 224. Sk., 48340 Ölüdeniz/Fethiye/Muğla
Telefon : +90537 790 2903⁠
Eposta : info@parasutfethiye.com

AdrenalineTurkey: Nisan için 200 tl, Mayıs-Haziran için 250 Tl, Temmuz -Ağustos 2017 için 300 TL…
Ölüdenize Ofis: Ölüdeniz Mah. 224 Sok. Blue Star Hotel Yanı FETHİYE TURKEY
Fethiye Ofis Cumhuriyet Mah. Dispanser Sok. No.14/A FETHİYE TURKEY
Telefon +90 530 604 32 36 (24/7 ulaşabilirsiniz)
E-mail info@adrenalineturkey.com

RotaFethiye.com: Video ve fotoğraf dahil fiyat 250 TL. İsterseniz konaklamalı olarak 300 tl fiyatlı seçeneği de mevcut…
Adres: Atatürk Caddesi No:31 Ölüdeniz Fethiye / Muğla / TÜRKİYE Telefon: +90 (533) 141 26 36 Email: info@rotafethiye.com
Web: https://www.rotafethiye.com

EkstremTatil.com: 200 Tl’den başlayan fiyatlar sunuyor bu site…
Telefon :0090 545 6167919
Faks : 0090 252 6167929
Email : info@ekstremtatil.com
Adres : Ölüdeniz Mahallesi Atatürk Caddesi 146-1 48300 Fethiye Muğla

Bluebox.com.tr: 350 TL + kdv şeklinde fiyat sunuyor.
Kayışdağı Cad. No:19/5 Küçükbakkalköy-Ataşehir/İST.
0850 840 61 16
0216 574 61 16
info@bluebox.com.tr
rezervasyon@bluebox.com.tr

Fethiye Ölüdeniz’de tatil yapacaklar için; Ölüdeniz’de, kamp yapmayı sevenler için kamping alanları yer almaktadır. Kendi çadırınızı götürebileceğiniz gibi isterseniz kamp alanları içerisinde yer alan çadırlardan birini de uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bungalow ve pansiyonlar da bulmanız mümkündür. Ayrıca Fethiye, Ölüdeniz tatili yapmak isteyenlere önerimiz gitmeden evvel pansiyon, otel ve turlar hakkında bilgi almaları, mümkünse erkenden rezervasyon fırsatlarını değerlendirmeleri olacaktır.