Ordu’da Ne Yenir? Ordu’da Nerede Yenir? Ordu Yemekleri ve Ordu Restoranları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Ordu, ülkemizde üretilen fındığın yaklaşık %51’ini üreten bir ilimizdir.

Ordu’da Ne Yenir? Ordunun Meşhur Yemekleri

Pancar  Çorbası, Melocan (Diken Ucu ) Kavurması, Bolaman Pidesi, Galdirik Kavurması ( İlkbahar ), Hoşgıran Kavurması ( İlkbahar ), Çerkez Tavuğu, Mısır Yağlaşı (Kış mevsiminde ), Keşkek (Gendeme ), İçli Tava, Hamsi Buğulaması, Hamsi Köftesi, Hamsi Tava, Mısır Ekmeği, Bileki Ekmeği,  Sakarca Mıhlaması (İlkbahar), Isırgan Yağlaşı (İlkbahar ), Tirmit ( Mantar ) Kavurması (Sonbahar ), Kabak Muhallebisi, Pallabye, Fırın Fasulyesi, Golit, Fasulye Turşusu ve Fasulye Turşusu Kavurması…

Ordu’da Nerede Yenir? Ordu Restoranları

İskele Restoran/ Ünye: Sahil yolu üzerinde bulunan restoranın menüsünde şunlar var: Tüm pide çeşitleri, Izgara çeşitleri, Kebap çeşitleri, Döner, Sulu yemek çeşitleri, Tatlı çeşitleri… Isırgan çorbası içmeyi deneyebilirsiniz. Özel olarak Balık menüsü çok zengin ve lezzetli.

Yosun Pide: Bolaman mevkiinde (Fatsa) sahil yolunda yer alan Yosun Pide, sizlere meşhur Bolaman Pidesini sunuyor. Hafif ve lezzetli Bolaman Pidesini denemek isteyenler için sahile bakan güzel bir mekan…
Vonali Celal: Turşu ve balık denilince Ordu’da ilk akla gelen yerlerdendir. Denize karşı harika bir konumu vardır. Turşu çeşitleri aklınıza gelmeyecek kadar çok fazladır, hatta restoran girişinde turşu odası bulunur… Kara pancar çorbası, mısır ekmeği, turşu kavurması çeşitleri, balık çeşitleri için tercih edilebilir bir adrestir.

Çakırtepe Pelit Park: Tüm Pide çeşitlerinin dışında, Pizza, Kahvaltı, Et Güveç, Tavuk Güveç, Kiremitte Köfte menüde yer alıyor. İçkisiz bir restoran…

Gardenya: Ünlü dj ve sanatçılar ile Gardenya Ordu’ları buluşturuyor. 0452 234 50 76

Hünkar Restoran: Ordu Merkez’de yer alıyor. Ordu-Giresun karayolu üzerinde bulunuyor. Menüsü oldukça zengin, Tüm ızgara ve kebap çeşitleri, Pide çeşitleri ve Sulu yemek çeşitlerini sunuyor.

Dolunay Restoran: Çeşitli deniz mahsullerini denizden gelen lezzet sloganı ile kaliteli ürün ve kaliteli hizmetle sunma anlayışı ile çeyrek asırdır hizmet veren restoran, aynı zamanda Fatsa’nın da en güzel manzarasına sahiptir.

1983 yılından günümüze Dolunay Otel aynı kalitede hizmet vermektedir.

300 kişi kapasiteli kış sezonunda büyük salonu ile toplantılar için özel olarak hazırlanmış, 150 kişi kapasiteli toplantı ve TV salonu bulunan restoranların yaz sezonunda, deniz manzaralı 200 kişi kapasiteli açık havada balık yeme zevki sunan, bahçesi de bulunmaktadır.

İş dünyasının değerli iş adamlarını Fatsa bir araya getiren iş yemekleri, grup yemeklerinin yanında ailenizle birlikte baş başa yemek yeme imkanı veren restoran, ünlülerin de uğrak yeridir. Sinema, müzik, spor, tiyatro dalında tanınmış kişiler müdavimleri arasında bulunmaktadır.

Pizza Pizza: Cafe kategorisinde Ordu-Fatsa bölgesinde yer alan Pizza Pizza hizmet vermektedir. 0 444 45 00