Uşak köklü bir tarihe sahiptir, misafirlerine uzun bir keşif yolculuğu sunar.

Birçok medeniyete tarih boyunca ev sahipliği yapan Uşak; kaplıcalarıyla, müzeleriyle, bedestenleriyle uzun bir keşif rotasıdır. Hiç daha önce görmediğiniz, duymadığınız tarihi değerlere sahiptir.

Gezilecek yerler kadar Uşak’ta yapılacak aktiviteler de mevcuttur. Uşak’a yakın bir zamanda gitmeyi planlıyorsanız kendinize güzel bir yapılacaklar listesi hazırlamayı unutmayın. Uşak’ın işte tertemiz havasında gerçekleştireceğiniz aktiviteler:

Uşak’ta Ne Yapılır: Uşak’ta Yapılabilecek Aktiviteler
Birçok hastalığa şehrin şifalı kaplıcaları iyi gelmektedir. Ulubey’de bulunan Aksaz Kaplıcası, Göre Köyü’ne yakın konumda olan Örencik Kaplıcası ve Banaz’da bulunan Hamamboğazı Kaplıcaları gidebileceğiniz yerler arasındadır. İstediğiniz kaplıca bölgesine giderek termal suların tadını çıkarabilirsiniz.

Kesinlikle şehrin tarihi kalıntılarını ve müzelerini görmelisiniz. Burma Camii, İnay Kervansarayı, Blaundus Antik Kenti, Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ne zaman ayırarak şehrin tarihine yakından tanıklık edebilirsiniz.

Damağınızla şehrin yöresel yemeklerini buluşturmadan Uşak’tan ayrılmamalısınız. Önerdiğimiz lezzetlerin başında katmer, tas kapama, bükme, tarhana çorbası vardır. Haşhaş sürmesi ve ciğerli bulgurun da Uşak’ta tadına bakmayı ihmal etmemelisiniz.

Uşak’la bütünleşmiş pelüş battaniyelerden ve eşme kilimlerden birer tane mutlaka alın. Uşak gezinizi battaniyeler ve kilimler size hatırlatan en güzel parçalar olacak.

Uşak’ta Yapmadan Dönme

  • Karun hazinelerini görmeden,
  • Şifalı kaplıcalarını gezmeden,
  • Uşak halısı ve Eşme Kilimi almadan,
  • Ulubey Kanyonu’nu görmeden

dönmeyin…