Masmavi denizlerde kim sevmez ki yüzmeyi, liman liman gezip en beğendiğimiz yere demir atmayı, en güzel koylarda güneşlenmeyi… En görülesi yerleri farklı kültürlerin yemeklerinden tadarak keşfetmeyi. Denizden ayrı bir hayatı siz de düşünemeyenlerdenseniz deniz severlere seyahat rotalarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

İtalya: Sapsarı, upuzun kumları olan bir sahil hayal edin. Sardinya, Akdeniz’in ikinci büyük adası deniz severler için seyahat rotalarının başında gelir. Sadece denizden ibaret değildir Sardinya, at biniciliği, yelkencilik gibi etkinlikleri yazın, kışın da kayak sporunu burada yapabilirsiniz. Yıllarca popülerliliğini koruyan Sardinya’yı İtalya turlarına katılarak görebilirsiniz.
Manarola, İtalya’nın deniz severler için seyahat rotalarından biridir. o kadar büyüleyici bir yer ki burası baktığınızda gerçekmiş gibi olsa da tabloyla çizilmişçesine bir güzelliği var. Uzun uzun eşiniz ya da sevgilinizle birlikte tatlı sohbetler eşliğinde romantik yürüyüşler yapabilirsiniz. Rotanızı, bu yazın unutulmaz ancak bir o kadar da romantik olmasını isterseniz İtalya’ya çevirin.

Yunanistan: Yunanistan, en güzel plajların bir arada olduğu, deniz severler için bir diğer seyahat rotasıdır. Santorini ise mavi beyaz ülkenin en unutulmaz plajlarından biridir. ne kadar ada iin övgü yağdırsak az kalır. Tarifsiz güzelliğine buranın şahit olmak için planınızı yakın zamanda yapın ve Yunanistan turlarına katılın. O mavi, güzel manzarasına farklı güzellik katan Yunan evlerini görmelisiniz. Santorini huzurun adresidir.

Navagio Sahili, deniz severler için seyahat rotalarından biridir. Navagio’da tertemiz denizinde yüzerken yamaç paraşütü yapanların seyrine dalabilirsiniz. Teknelerle Yunanistan’dan ulaşılan sahilde yılın tüm yorgunluğunu geride bırakacaksınız.<!–adsense2–>

Hırvatistan: Tüm ilgiyi yıllardır üzerine toplamayı başarmış bir diğer durak da Hırvatistan’dan geliyor. Benzersiz güzelliği ile Dubrovnik deniz severler için seyahat rotaları arasında yer alır. Buranın tadını siz de doyasıya bu yaz çıkarmak istiyorsanız en kısa zamanda Hırvatistan turlarına katılın. Dubrovnik’e vardığınızda buranın meşhur yelkencilik sporuna katılmayı unutmayın. Mayıs-ekim aylarında eğlenceli zaman geçirebileceğiniz için planlarınızı buraya göre ayarlamalısınız.

Fransa: Fransa’nın Corsica adası, deniz severler için seyahat rotalarından bir diğer duraktır. Tarih kokan bir atmosferde, dağlık bir manzara eşliğinde yüzmenin tadını çıkarmak istiyorsanız Fransa Turları’ndan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.
Herkesten uzak kafa dinlemek için bir tatil arayışı içindeyseniz Fransa’da Fransız Rivierası kesinlikle tercihiniz olmalıdır. Buranın tarihi yapısını da tatil yapmanın yanında mutlaka keşfetmelisiniz. Fransız Rivierası eşsiz sahilleri ile sinemaseverlerin kesinlikle bir gün görmesi gereken tatil cennetidir.

İspanya: Tatil yapmanın doyumsuz tadını çıkarmak isteyenler ve gece hayatına düşkün olanlar İspanya’nın Majorca adasını tercih etmektedir.

İspanya Turları’ndan masmavi berrak sular Menorca’a sizi beklemektedir. Birbirinden güzel ufaklı tefekli 30’a yakın adacık burada bulunmaktadır. Yalnıza sahilleri değil, burada yaşayan kuş ve çiçek türleri de Menorca’nın tercih edilmesi için aslında bir avantajdır. Doğru zamanlarda şayet burada olursanız buranın meşhur festivallerini görebilirsiniz. Menorca’da deniz severler için seyahat rotaları arasında yerini almaktadır.