Ankara Metro Varış Süreleri: Kızılay Batıkent Çayyolu Eryaman Sincan Keçiören

Ankara Metrosu ulaşım süreleri, metro durakları ve aktarma imkanları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ankara’da metro hatları genişledi. Ulaşım için metroyu denemedi iseniz bir gün denemek isteyebilirsiniz. Ama bir yerden bir yere giderken kaç dakikada gideceğimizi bilmek istiyoruz.

Ankara Metro Hattı Hakkında Bilgiler

Ankara’daki metro hatlarını 5 kısıma ayırmak mümkün. Ama aslında Sincan-Batıkent-Kızılay hattı tek bir hat olarak hizmet veriyor, M1 -M3 hattı yani aktarma yapmadan yoluna devam ediyor.
M1 Kızılay – Batıkent Metro Hattı

M2 Kızılay – Çayyolu Metro Hattı

M3 Batıkent- Sincan Metrosu

M4 Atatürk Kültür Merkezi – Keçiören Metrosu

A1 – Ankaray (Aşti- Kızılay- Dikimevi)

Ankara Metro Hattı Durakları

Kızılay – Batıkent Metro Hattı Durakları: Batıkent, Ostim, Macunköy, Hastane, Yenimahalle, Demetevler, İvedik, Akköprü, AKM, ULUS, Sıhhiye, Kızılay

Kızılay – Çayyolu Metro Durakları: Koru, Çayyolu, Ümitköy, Beytepe, Tarım Bakanlığı – Danıştay, Bilkent, ODTÜ, MTA, Söğütözü, Milli Kütüphane, Necatibey, Kızılay

Sincan Metrosu Durakları:  OSB – Törekent, GOP, Fatih, Harikalar Diyarı, Devlet Mah. (Metromall), Eryaman 5, Eryaman 1-2, İstanbul Yolu, Botanik, MESA, Batı Merkezi, Batıkent

Keçiören Metrosu Durakları: AKM (Atatürk Kültür Merkezi), ASKİ, DIŞKAPI, METEOROLOJİ, BELEDİYE, MECİDİYE, KUYUBAŞI, DUTLUK, ŞEHİTLER (GAZİNO)

Ankaray Durakları: Aşti, Emek, Bahçelievler, Beşevler, Maltepe, Anadolu, Demirtepe, Kızılay, Kolej, Kurtuluş, Dikimevi
Ankara Metro Hattı Varış Süreleri

Kızılay – Batıkent arası Metro kaç dakika diyenler için bu süre yaklaşık 20 dakikadır. Hatta 12 durak mevcuttur. Hat uzunluğu ise 14.661 metredir.

Kızılay – Çayyolu arası Metro Hattı yaklaşık 19-20 dakika sürmektedir.

Sincan Metrosu’nda ulaşım süreleri de şöyle: Batıkent- Sincan arası Metro ile kaç dakika diye merak edenlere yaklaşık 20 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz. Sincan- Kızılay arası süre ise teknik bilgilere göre 34 dakika görünse de  40 dakika kadar sürmektedir.

Sincan, Eryaman veya Batıkent’ten Keçiören istikametine gitmek isterseniz, Kızılay durağına kadar gitmeden, AKM durağında inmeniz gerekiyor. Tekrar kart basmanıza gerek kalmadan , ortalama 300 adım kadar bir aktarma yürüyüşü yaptıktan sonra Keçiören metrosuna binebiliyorsunuz.

Atatürk Kültür Merkezi – Keçiören Metrosu arası ulaşım süresi ise ortalama 13 dakika… AKM ile örneğin Meteoroloji durağı arası süre sadece beş dakika…

Ankaray (Aşti- Kızılay- Dikimevi) ulaşım süresi ise oldukça kısa. Aşti- Dikimevi arası 13-15 dakika kadar sürüyor.

Ankara Metro Hattı Son Hareket Saatleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.