Ayvalık Cunda Adası Restoranları: Cunda Adasında Ne Yenir?

Ayvalık Cunda Adasında yemek için adres arayanlara bazı restoran ve mekanlardan bahsetmek istiyoruz. Ayvalık Cunda Adasında ne yenir, nerede yenir diye merak edenler için…

Ayvalık Cunda Adası Restoranları Listesi

Bay Nihat Restoran (0266 327 10 63): Bay Nihat’ta Cunda Adası’na gelip de yemek yemeden ayrılmak mümkün değildir. 1978 yılında işletme Sn. Ahmet Nihat Bekit tarafından hizmete açılmıştır.

Müessese, Cunda Adası’nı ziyaret eden spor, siyaset, sanat ve iş dünyasının birçok ünlü ismini ağırlamıştır. Cunda Adası’na bir anlamda ev sahipliği yapmaktadır.

Başta temizlik olmak üzere müessese, Rumlardan kalma sarımsak taşları ile bezenmiş tarihi binası ve otantik atmosferi ile ziyaretçilerini tarihi bir yolculuğa sürükler.

Ayna Restaurant (0266 327 2725): Cunda Adasının en popüler restoranlarından birisi…Harika bir ortam, lezzetli yemekler, orjinal tatlar arayanlar için özel bir adres.  Özellikleri tatlıları çok beğeniliyor. Kahvaltı için de düşünebilirsiniz.

Beyaz Balina Phoenix Mangalbaşı & Restoran (0266 328 02 02): Beyaz Balina Phoenix Mangalbaşı & Restoran’ın bir şubesi İstanbul Büyükçekmece’de bir diğer şubesi de Cunda’da açılmıştır.

Lezzetle aynı kalite ve samimi hizmet anlayışını birleştirip Cunda’da da sizleri konuk etmek için merhaba demiştir.

Restoran 150 kişiliktir ve sabahları keçi peyniri, domates, kekikli Ayvalık zeytinyağı, köy yumurtası gibi doğal besinler ve ev yapımı reçellerin sunulduğu mükemmel bir kahvaltı sizleri beklemektedir.

Gece de hafif deniz kenarında esen rüzgarın serinliğinde, mehtabın yakamozunda, dalga sesleri ve iyi bir müzik kokteylinde bayan eli değmiş bir ortamda nefis et ve mezelerle ziyafet çekmelisiniz.
Taş Kahve (0266 327 11 66): Taş Kahve Cunda Adası’nın sembollerinden biridir. misafirlerini hem yaz boyunca hem de kışın ağırlamaktadır. Gerçekten inşa aşamasında kullanılan taş ustalığı (doğal sarımsak taşı) görülmeye değerdir.

Ada halkının Taş kahve buluşma noktasıdır. Taş Kahve’de kahvaltının tadına, ev yapımı limonatasına, sakızlı ve dibek kahvelerine, tostuna, dondurmasına doyum olmaz. Daha adımınızı atar atmaz binanın atmosferi sizi büyüler. Yüksek tavanı, duvarlarında yer alan aynalar, müdavimleri değişmeyenleridir.

Tarihe tanıklık tapan Taş Kahve’yi adaya gittiğinizde görmelisiniz.

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi:  Cunda Adasından Ayvalık tarafına giderseniz, burada da bir önerimiz olacak… Harika bir tost yemek isterseniz, Ayvalık’taki en güzel adreslerden birisi… Bir taburede oturup keyifli bir Ayvalık tostu yemek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Yörenin orjinal tulum peynirini ve kasap sucuğunu kullanan mekandaki tostlar çok beğeniliyor. Merkezde, Ayvalık Belediyesi’nin hemen yanında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.