BARTINDA NE YENİR, NEREDE YENİLİR?

Bartın’da, özellikle Amasra’da balık en güzel seçimlerin başında gelir. Balık yanında Amasra Salata yemenizi tavsiye ederiz. Çok renkli ve değişik bir süslemeye sahip Amasra Salatası bölgenin en ünlü lezzetlerinden biridir. Bir diğer farklı lezzet ise Amasra Pidesi… 12 farklı malzemeden yapılan pidenin en önemli özelliği ise içinde et-kıyma falan bulunmaması… Farklı bir diğer lezzet olarak Ballı Manda Yoğurdu tavsiye edebiliriz 🙂
Amasra Sahil Balık Restoran (0378 315 34 65)
Amasra Sahil Balık Restoran, Bartın/Amasra’da yer alır. Ayrıca restoran kategorisinde hizmet vermektedir.
Işıkaltın Restoran: Kapasitesi 150 kişilik olan, mavi ve yeşilin birleştiği eşsiz manzarası ile damak tadınıza ve gözlerinize hitap edecek günlük balık çeşitleri, deniz ürünleriyle Amasra’nın ünlü salatası ile özel organizasyonlarda, grup yemeklerinde ve tur yemeklerinde hizmeti en iyi şekilde vermektedir.
Sunumun sanata dönüştüğü Işıkaltın Restoran’da keyifli saatler geçirmeye sizleri davet ediyoruz.

Amasra Canlı Balık Restoran: Celil ve Tevfik Ayyıldız’ın babası Mustafa ve Murat Kazancı ile seneler önce Mete Ayyıldız’ın dedesi Mustafa Ayyıldız, Amasra Çekiciler Çarşısı’nda bulunan köhne bir balık lokantasında engin tecrübelerini kullanıp, kendilerini geliştirerek kazanmıştır.
Deneyimleriyle balık spesiyallerini, Canlı Balık Restoran’da devam ettirmeyi amaçlamış ve 1992 senesinde rahmetli olduktan sonra çocukları ve torunları babadan oğla geçen kaliteli hizmet anlayışı ve tecrübe ile faaliyetlerini devam ettirip bugüne gelmişlerdir.
Canlı Balık Restoran ilk ismi olan bu mekan 1945 yılında bu ismi kazanmıştır. Rahmetli Mustafa Ayyıldız’ın adını yaşatmak için 2003 yılında Mustafa Amca’nın Yeri Canlı Balık Restoran olarak değiştirmiştir.
Aile bireylerinin birbirleriyle olan kuvvetli bağından gücünü alan mekan ismini kısa sürede bulunduğu ilin dışın taşıyarak Türkiye’nin ve Dünya’nın gözde mekanları arasında olmuştur. 0378 315 26 06

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.