Bilecik’te Ne Yapılır? Bilecik’te Yapılacak Şeyler

Bilecik’te ne yapılır? Bilecik’te yapılacak şeyler nelerdir? Bilecik’te yazın neler yapılır? Bilecik’te yapılabilecek aktiviteler ve gezilecek yerlerden bahsedeceğiz…

Yerleşim yeri olarak M.Ö. 3000’li yıllardan beri kullanılan Bilecik’in keşfedilmeyi bekleyen birçok tarihi yapısı ve doğa güzelliği bulunmaktadır.

İlk olarak Bilecik’te temiz havası ve soğuk suları ile dikkatleri üzerine çeken Çilekli Yaylası’na çıkabilirsiniz. Bozüyük ilçesine Çilekli Yaylası 37 km uzaklıkta bulunur. Bahar aylarında özellikle misafirlerini renk renk çiçeklerle karşılıyor. Keyifli bir doğa yürüyüşünü burada yapabilirsiniz.
Bilecik yaylalar bakımından oldukça zengin bir ildir burada Sofular Yaylası’nı da ziyaret edebilirsiniz. Doğa tutkunuysanız, ilçe merkezine göre 30 km’lik bir mesafede yer alan Sofular Yaylası kesinlikle beğeninizi kazanacaktır. Kamp kurabilir burada ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Piknik yapabileceğiniz noktalardan biri de Küçük Elmalı Gölet çevresidir. Pazaryeri ilçesine bölge 10 uzaklıktadır. Çam ağaçlarıyla kaplı bir ormanın içindedir burası. Oyun sahaları, tenis kortu ve masalar Küçük Elmalı Göleti çevresinde bulunuyor. Bu bölge tam bir eğlence ve dinlenme yeridir ve Bilecik’te yapılacaklar listenize burayı da dahil edebilirsiniz. Bu güzel şehirden Bilecik mutfağının seçkin yemeklerini tatmadan dönmemenizi öneririz. Ön planda tahıl ürünlerinin tutulduğu yemekleri damağınızda ayrı bir yer edinecektir. Kuskus, kömme, erişte ve tarhana lezzetlerini mutlaka denemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.