Bodrum Bitez Yalısı Nerede? Bodrum Bitez’de Ne Yapılır?

Bodrum, turizm için en önemli yerlerden biridir. Burada tatil yapmak da bir ayrıcalıktır. Birbirinden güzel keşfedilesi koyları, bembeyaz evleri, pembe pembe açan çiçekleri ile her sene gidilse de sıkılmak yine zordur. Tatil için buranın tüm ilçeleri çok güzel ancak özellikle Bitez bu ilçelerin başında gelir.

Aralardan güneşin kendini gösterdiği yemyeşil ormanlık alanları, kir çiçekleri ile süslü yolları, masmavi denizi, şirin mi şirin bahçe içerisindeki evleri ve insanları da sıcacıksa orası işte Bitez. Sadece Bodrum’a 9 km mesafede bir ilçedir burası. Sıcaktan bunalmak Bitez’de zordur. Tatilcilerin onca sıcağa rağmen tatillerinin en güzelini, en keyiflisini yaşamak isteyenler soluğu genelde burada alır. Mandalina, limon ve zeytin bahçeleri içinde oluşu buranın en güzel yanıdır.
Bodrum Bitez’de Ne Yapılır?

Doğa yürüyüşleri: Sizleri doğa ile baş başa huzurlu bir tatil bekliyor. Erkenden sabahları kalkın ve doğanın kucağına kendinizi bırakın. Patika yollarında kır çiçekleri arasında yürürken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Mis kokan meyve ağaçlarının dereleri arasında sağlı sollu bembeyaz evleri ve sıcak insanlarının olduğu Bitez’deki huzuru bir başka yerde bulamayacaksınız.

Tekne Turları: Sadece Bitez’e aktivitelerinden faydalanmak için günübirlik gidecekseniz diğer ilçelere de buraya olduğu gibi kolay ulaşmak için Bodrum Otelleri’ni tercih etmelisiniz. Tekne turları ilçede yapılan aktivitelerin bir diğeridir. Yakından çevrenin güzelliklerini keşfetmek ve birkaç saatte olsa şehrin kalabalığından uzaklaşıp sakinlik arayanlar tekne turlarından yana tercihini kullanıyor. Mutlaka yeşille mavinin bütünleştiği Bitez’i keşfetmelisiniz.

Su sporları: Elbette Bitez için söylenecek çok şey var. Su sporları da buna ek olarak geliyor. Tekne turları ile açılıp koylarında yüzmenin keyfi bir yana yelkenli, su kayağı ve sörf gibi aktiviteleri de buranın olmazsa olmazları arasındadır.Balık keyfi: Akşamlar Bitez’de bir başka geçer. Özellikle güneş batımının sahilde sıralanmış restoranlar en güzel izlenebileceği yerdir. Denizinden çıkan lezzetli balıkları eşliğinde, enfes mezeleri ve sohbetin tadı da bir başka oluyor. Huzurdan günün her saatinde dolup taşmak istiyorsanız unutulmaz bir tatile merhaba deyin.

Tarih kokusu: Burası, Osmanlı dönemine konu olmuş yerlerden birisidir. Geriye o dönemlerden pek bir eser olmasa da sarnıçlar ve taş evler Bitez’de gezilecek yerler arasındadır. En güzel akşamları yapılacak aktiviteler; her yıl Bitez belediyesinin düzenlediği yaz konserleri arasında siz de olmak istiyorsanız programınızı ayarlamalısınız.

Bitez Plajı: Bitez’de deniz tatili yapmak da mümkün, çünkü harika bir plajı var…

Bodrum Bitez Yalısı Nerede?

Bitez, meşhur türküsüyle adını duyup da görmediğimiz yerlerden birisi olmuştur. Bodrum civarında tatil yaparken şu meşhur Bitez Yalısını da göreyim diye Bitez levhasından dönüş yapanların sayısı çok fazladır. Bitez Yalısı, en çok merak edilen yerlerden birisidir. Maalesef, kötü haberi verelim: Öyle İstanbul’da falan gördüğünüz villa gibi, köşk gibi bir yalı burada yok… Yalı, sahil boyuna verilen genel addır Ege’de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.