En Güzel Bodrum Otelleri: Bodrumda Nerede Kalınır?

Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nin kesiştiği noktada bulunan Bodrum, bir yarımadanın genel adıdır. Rodos şövalyelerince yapılan ünlü kalenin bulunduğu, yarımadanın güneye bakan kısmında yer alan Bodrum koyu da adını yarımadaya vermiştir. Bu civarın da merkezi konumundadır.

Yarımadanın tamamına Bodrum otelleri, yayılmış durumdadır. Bodrum’un her ne kadar diğer beldeleri son yıllarda büyük gelişme göstermişse de Bodrum Merkezi’n konaklamadaki yeri ayrıdır. Burada Bodrum’un ilk otelleri, tatilcileri ağırlayan tesisler bulunmaktadır.

Tıpkı Bodrum evleri gibi Bodrum merkezde bulunan oteller, beyaz badanalıdır. Bodrum otellerinin kimilerinin panjurları mavi, turkuaz, yeşil renklerle süslenmiştir. Bodrum otellerini şehir merkezinde gezerken pek göremezsiniz, sizi tabelalar yönlendirir. Çünkü daracık Arnavut kaldırımları arasında Bodrum otelleri yer alır. 1 m birbirine mesafesi olan duvarlar arasından içeri doğru ilerlerseniz bir anda sonra karşınıza yeşil bahçeli bir ev, bir Bodrum oteli çıkar.

Deniz kenarına Bodrum’un yakın kısımlarında daha çok butik oteller bulunur. Burada yaşayan Bodrumlular eski evlerini restore edip, Bodrum oteli yapmışlar. Sahil şeridinde bulunan otellerde konaklama yaparsanız sabaha dek duyacağınız müzik sizi kıpır kıpır yapacak ve uyumak istemeyeceksiniz.

Turizm potansiyelinin Bodrum’da artması ve ülkemizin en önemli tatil merkezlerinden biri olmasıyla da birçok lüks ve büyük oteli de yapılmıştır. Bu tesisler ancak Bodrum merkezde değil, daha çok Göktepe yamaçlarında ya da Güvercinlik-Bodrum Merkez arasındaki küçük koylarda kurulmuştur.

Her türlü tatil ve konaklama talebine uygun Bodrum’da oteller vardır. isterseniz konaklamyı her şey dahil yapabileceğiniz 4 ya da 5 yıldızlı lüks Bodrum otelinde, isterseniz de sakin, küçük bir tatil otelinde ya da deniz kenarında bulunan Bodrum butik otelinde kalabilirsiniz. Sadece siz nasıl bir konaklama yapmak istediğinize karar verin.

Muğla Bodrum’da yüzlerce otel bulunuyor. Bu oteller arasında da bu nedenle ciddi bir rekabet var. Bodrum otelleri bu rekabet sayesinde her yıl hizmet kalitesini biraz daha yükseltiyor ve maksimuma müşteri memnuniyetini çıkarmak için çaba harcıyor. Tatilciler bu sayede çok daha keyifli ve rahat bir konaklama imkanı buluyor. Tatilinizi bu şehirde yapıyorsanız her gittiğiniz Bodrum otelinde, işletmecilerin sıcaklığı ile karşılaşacaksınız. Hatta kendinizi siz de oraya ait hissedeceksiniz.

Bodrum’un nüfusu yaz aylarında tatilcilerle birlikte binlerce kişi artıyor. Bodrum otellerinde bu nedenle rezervasyon yaptırmadan neredeyse yer bulmak imkansız oluyor. Bodrum’da yurtiçi ve yurtdışından gelerek tatil yapan turistler tercih ettikleri otellerde aylar öncesinden rezervasyon oluşturuyor. Konaklama yapacağınız Bodrum otelini siz de seçtikten sonra bir an önce rezervasyonunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Editör görüşü: Hemen hemen dünyanın her yerinden turist akını alan bodrum, her türlü bütçeye uygun otel fiyatları ile gelir gruplarının tümüne hitap etmektedir.

Yaz döneminde Bodrum önemli bir nokta olduğundan dolayı birçok konaklama tesisi burada bulunmaktadır. Pansiyonlar, butik oteller ve oteller Bodrum’da hizmet veren tesisler arasında bulunmaktadır.

Bodrum otel fiyatları, turistler tarafından çok fazla ilgi gördüğünden dolayı sizleri korkutmasın. Her bütçeye uygun Bodrum oteli bulunur.

Geçen senelere göre Bodrum 2016 otel fiyatları da çok yüksek değildir. Ancak diğer bölgelerdeki otellere göre Bodrum’un diğer ilçelere ve gezilecek yerlere yakın olması ve kolay ulaşım sağlamasından diğer bölgelerde bulunan otellere göre biraz daha yüksek fiyatı vardır.

Diğer Bodrum otel kategorisindeki tesisleri kıyaslayacak olursak, en uygun fiyata pansşyonlar sahiptir. Pansiyonlar genellikle oda kahvaltı hizmeti sunmaktadır.

Bodrum’da bulunan kahvaltı ve akşam yemeği sunan, hizmet veren butik oteller ve lüks oteller de vardır. Ancak lüks otellerin bir hayli fazla oda fiyatları bulunur.

Hareketli gece hayatı ile, tertemiz denizi ile ayrıca tarihi gezi alanları ile her anınızın Bodrum’da güzel ve keyifli geçmesini sağlayacaktır.

İnternet üzerinden Bodrum 2016 otel fiyatlarını araştırıp, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bodrum Türkiye’nin en gözde tatil bölgelerinden biridir ve hem eğlenceli hem de huzurlu bir tatil sizleri bekler.

Pay otel: Ev pansiyonculuğu ile 1982 yılında 9 oda hizmeti vermeye başlayan Pa otel, 100 kişi kapasiteye 1988 yılında ulaşmıştır. İşletme baba ve iki oğul ortaklığı ile çalışmaya başlamış, 1993 yılında Mehmet Pay tarafından iletilmeye başlanmıştır. Hizmetini aile işletmesi olarak vermeye devam etmektedir. Pay pansiyon adı altından bir süre hizmet veren otelimiz 09/12/2010 tarihinden sonra Pay Otel adı altında tekrar, 13 oda 28 yatak kapasiteli ve otaparklı olarak hizmetine devam etmektedir. Evinizdeymiş gibi sizlerin tatil yapma olanağı prensibi ile yola çıkan Mehmet Pay ve ailesi sizleri sıcak bir aile ortamında ağırlamanın gururunu yaşamaya devam etmektedir. 0850 602 25 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.