Bodrum’da Ne Yapılır? Bodrumda Neler Yapmalı?

Halikarnas Balıkçısı: ‘Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler…’ der. Bodrum, ülkemizin en gözde turizm merkezlerinden birisidir. Bodrum’da yapılabilecek aktiviteler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bir tatil yöresinden beklenen tüm unsurları hatta fazlasını Bodrum bünyesinde barındırır. Öyle bir insanın belleğinde tat bırakır ki çok bilindik tatlara bile doyamaz, bir daha bir daha o anıları yaşamak ister insan. Hangi amaçla ve kaçıncı kez Bodrum’a giderseniz gidin, size tat veren eğlenceleri keşfedeceksiniz.

Bodrum’da Ne Yapılır? Bodrumda Neler Yapmalı?

Kültür gezileri: Tatilinizin en keyifli anlarını, binlerce yıllık bir tarihin üzerine kurulu olan Bodrum’da kültür gezileri oluşturacak. Yaklaşık olarak 600 yıllık bir geçmişi olan ve Bodrum’un simgesi haline gelen Bodrum Kalesi’ni tarihin binlerce yıldır tanıdığı Bodrum antik tiyatrosunu, Mindos kapısı’nı, Pedasa antik kentini, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezebilirsiniz.
Zaman yolculuğuna Bodrum Yarımadası’nın çıkabilir ve inanılmaz insanoğlunun tarih serüveninin peşine düşebilirsiniz.

Bodrumda Gezilecek Yerler

Doğa sporları: Eşsiz doğası ve farklı sporlara imkan sunan coğrafi yapısı ile Bodrum, doğa sporları için bir cennettir. Özellikle yelken, dalış, su kayağı, sörf gibi su sporlarını yapabileceğiniz Bodrum’da aynı zamanda jeep safari, trekking, bisiklet, kamp gibi doğa sporları yapabilirsiniz.

Jeep Safari için günübirlik turlar düzenleyen şirketler var. Bodrum’da günübirlik jip safari düzenlenen yerlerden bazıları şunlar: Toros Dağları, Bitez, Turgutreis, Akyarlar, Gümbet, Gümüşlük, Güvercinlik…

Güneş, deniz, kum: Denizin ve güneşin tadını Bodrum yarımadasının birbirinden güzel koyları ve plajlarında çıkarabilirsiniz.

Bodrumun En Güzel Plajları

Tekne turları: Tekne turları ile Bodrum’u denizden keşfetmek, Bodrum’da yapılacak şeyler arasındaki en keyifli aktivitelerden biridir. Günübirlik tekne turları ile birbirinden güzel koyları gezebilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç günlük daha isterseniz uzun turlar da yapabilirsiniz.

Tekne turları için en popüler rotalardan bahsedelim: Karaada , Meteor Çukuru , Akvaryum , Tavsan Burnu , Poyraz, Aspat Plajı, Deve Plajı, Orak Adası…

Gece hayatı: Tüm Ege ve Akdeniz’de Bodrum Gece Hayatı eğlence adına tatilcilere birçok alternatifi sunuyor. Türk ve Dünya mutfaklarından en lezzetli örnekleri sunan restoranlar, keyifli ve sevimli cafeler, sabaha kadar eğlencenin sürdüğü gece klüpleri, her türlü müziği bulabileceğiniz sayısız bar… Bodrum gece hayatında bunlar ve daha fazlası sizleri beklemektedir. Gerek bitmeyen geceleri gerekse mavi turlarında bulacağınız sakin hayat anlayışı ile Bodrum, siz misafirlerinizi istediğiniz tarda tatil yapmaya çağırıyor.
Era Bodrum Yelken Klubü: Era Bodrum, Türkiye’nin en başarılı yelken klüplerinden biridir ve burayı kurma fikri 1989 yılında Era Yatçılık’ın Bodrum kupası Yat Yarışları’nı organize etme kararıyla start almıştır.

Turizm hareketlerinin kulubümüz en yoğun olarak yaşandığı şehirlerden birisinde faaliyet göstermesinden dolayı zararlı alışkanlıklarla çok küçük yaşta gençlerin tanışmasının kaçınılmaz olduğu gerçeğiyle yola çıkarak onları korumanın ve bilinçlendirmenin yolunun spor ve spor dallarının içerisinde yöre gençlerine uygun olan yelken oldu bilinciyle devam etmektedir. 0252 316 23 10

Countryranch: Size Turgutreis Countryranch binicilik, restoran, dans çalışmaları, köpek pansiyon, veteriner hizmetleri sunmaktadır.

Modern bir at binicilik merkezini 2003’te kurduk. Safariye çıkmak için güçlü Haflinger poniler, Arap kırmaları atlarımızı, binicilik eğitimi almak için de İngiliz-Alman atlarımızı kullanabilirsiniz. Küçük Shetland ponilerimiz de küçük çocuklarımız için bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.