Bodrum’da Ne Yenir? En Güzel Bodrum Restoranları

Bodrumda

Manzara karşısında yarımadada, içeceklerinizi yudumlamak isterseniz Bordum merkezi, bol bol eğlenmek isterseniz Gümbet’i, yalnızca denize girmek isterseniz de Yalıkavak ve Göltürkbükü plajlarını tercih edebilirsiniz. Ağız tadı ile Bodrum’da yemek yemek isterseniz öncelikle canınızın ne istediğine karar verin. Çünkü yöresel lezzetlerden Çin lokantalarına kadar burada çeşitli yiyecek bulmak mümkündür. Barla sokağının denize dönük tarafında kaliteli birbirinden güzel balık restoranları Ege’nin eşsiz deniz ürünlerini sizlere sunmaktadır. Dünya mutfaklarının birçoğu Gümbet’te mevcutken, daha yöresel tatlar da Bodrum’un köylerinde bulunur.

Gürültüden yoksun, hoş sohbetlerin eşlik edeceği sakin bir yer arıyorsanız yemeğin her türlüsünü bulabileceğiniz Bitez tam da size göre. Yarımadanın 3 bir yanı denizlerle çevrili ancak ortası da yemyeşil mandalina ağaçları ile doludur. Yemeğinizi isterseniz mandalina bahçelerinin ortasında kurulmuş mütavazı restoranlarda yiyebilirsiniz. Daha çok bu restoranların mutfaklarını yeşilliklerden yapılmış yiyecekler oluşturuyor. Sebze isteyenler mandalina bahçelerine, balık isteyenler denize!
Son yıllarda Bodrum’da revaçta olan yerlerden biri de Bodrum Marina ve civarıdır. Marina Caddesi’nde birbirinden şık restoranlar bulunur ve Marina Caddesi’nde yarımadanın en iyi yemeklerini ve en şık servislerini bulabilirsiniz.

Bodrum merkez dışında yarımadada bir diğer balık yenilebilecek mevki ise Akyarlar’dır. Yunan adalarının ışıkları ve ayın gökyüzünde batışının eşlik edeceği bu yemek size doyumsuz lezzetler sunacak ve anlar yaşatacaktır.

Eğer tatilinizi Bodrum’da yapmayı düşünüyorsanız, her gününüzü farklı bir beldeye, her saatinizi de farklı bir aktiviteye akşamınızı da bir başka lezzete ayırabilirsiniz. Afiyet olsun.

En güzel kahvaltı için tavsiye edeceğimiz adres ise, Gümüşlük… Buranın akşamı da harika ama özellikle kahvaltı için harika bir yer…

Erenler Sofrası: Erenler Sofrası, Yarbasan Holiday Homes’un köy meydanında küçük bir lokantadır. Yöresel malzeme ile menüsünde Uzakdoğu ve Akdeniz mutfağının farklı tekniklerinin birleştirilerek damak tadımıza uygun biçimde yeni yaratılmış tatları yanı sıra klasik Ege yöresi zeytinyağlıları, Osmanlı saray mutfağından seçme tarifler yer almaktadır.

Bodrum Pazar tezgahlarında otlardan, mantarlara, yeşil limonlardan ekşi elmalara kadar yer alan birçok ürün yabancıların burada ‘Avrupai sunumla Türk Mutfağı’ dedikleri çizgiyi oluşturur. Yarbasan Holiday Homes meydanının masalsı ortamı, hafif müzik ve yalın servis tamamlayıcı unsurları arasında yer alır.

Her gün Erenler Sofrası’nda farklı bir menü yer alıyor. Pazarlardan her sabah taze ürünler, balıkçıdan yakaladıkları alınıyor ve heyecan başlıyor. Soğuk mezeden beş çeşit, ara sıcak ya da sıcaklar hazırlanıyor. Aynı servis her masaya yapılıyor. Her gün ana yemekler de iki alternatifli, tatlı ya da meyve seçeneğinden sonra ritüeli çay ya da kahve ya da likör tamamlıyor. 0532 248 24 79The Corner Beach Restoran: The Corner Beach Restoran, Muğla, Bodrum, Bitez bölgesinde yer almaktadır İletişim bilgisi ile mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz. 0252 316 61 05

Bianca Beach Clup: FEY Group bünyesinde 2006’dan bu yana yer alan Bianca Beach Clup marka yaratıcıları olan, Figen Doğusoy yönetimi ve Emre Ergani işletmesi ile bu yıl da Bodrum merkezindeki yeni yerinde Bianca Beach+ olarak devam etmektedir.

İşletme kadrosuna; Fahri Çağlayan ve Picante markasının yaratıcısı Hakan Arat’ı da katan Bianca Beach Clup+ konsepti ile Bodrum merkezine bu yaz 1,5 km uzaklıkta bulunan Club Virgin Otel Bodrum’da deniz kıyısına kendini konumlandırmış durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.