Bodrumun En Güzel Plajı Neresi? Bodrumdaki En Güzel Plajlar

Bodrum ne zaman anılsa, Halikarnas balıkçısının sözü gelir akıllara; ‘Zannetme ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydi, Bodrum’da akıllarını bırakıp gittiler.’ Bodrum öyle bir yer ki, hep güzelliği şarkıları süslemiş, filmlere konu olmuş, her zaman hayranlık uyandırmış. Derin izleri yüzyıllar öncesinden taşıyan, bembeyaz evleri, rengarenk begonvilleri, tarihi eserleri ile Bodrum, bir tatil yöresinden beklenebilecek güzelliklerin tümünü önümüze seriyor.

Bodrum otel fiyatlarını bu güzelliklere geç kalmamanız için iyice bir araştırmanızı ve erkenden Bodrum otellerinden rezervasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Seyyal Taner’den Zeki Müren’e, Mazhar Alanson’dan günümüzdeki ikoncanlara kadar akla Bodrum denilince gelen birçok isim var. Bodrum, tüm bu meşhurluluğuna ve zaman zaman aşırı pop üleştirilmesine rağmen hep güzel, hep sahilleri özel.

Bodrumun En Güzel Plajları

Bodrum, gerçekten yaz tatili için ideal adreslerden birisi… Bodrumda pek çok güzel plaj bulunuyor. Bodrum’daki plajların en güzelleri arasında Kadıkalesi Plajı, Bitez Plajı, Ortakent Plajları, Yalıkavak Plajı ve Akyarlar Plajı en başta aklımıza gelenler.

Bu yazımızda sizlere en güzel Bodrum Plajlarını anlatmak istiyoruz. İşte tatilciler için Bodrum’un gözde plajları;

 Bodrumdaki En Güzel Plajlar

Kadıkalesi Plajı: Bodrumun en güzel plajları listesine Kadıkalesi Plajı ile başlamak istiyoruz. Kadıkalesi Plajı, narenciye bahçelerinin arasından parlayan bir doğa harikasıdır. 22 km Bodrum’a uzaklıkta, 4 km Turgutreis’in kuzeyinde yer alıyor. Birçok otel ve tatil köyünün çevresinde bulunduğu Kadıkalesi Plajı, en güzel Bodrum’un gün batımı manzarasını sunuyor.

Bitez Plajı: Bodrum’un en güzel plajları listesinde sırada Bitez plajı var. Bitez Yalısına varmadan koptu da kıyamet, diye Bitez’e gelirseniz, şarkıdaki yalının köşk gibi bir yalı olmadığını burada öğreneceksiniz. Sahil kenarına da yalı deniliyormuş 🙂 Bitez, Bodrum’un en gözde adreslerinden biridir. Burada bulunan halk plajı, 8 km Bodrum’a mesafede yer alıyor. Yemyeşil ağaçlar bir tarafınızda, masmavi, uçsuz bucaksız Ege Denizi de bir tarafınızda.

Ortakent Yahşi: 10 km Bodrum’a uzaklıkta bulunan Ortakent Yahşi, çok rüzgarlı olmasından dolayı rüzgar sörfü için özellikle ideal bir nokta. Rüzgar sörfünün Türkiye’de yapılan yerlerin öncüsü olmasının yanı sıra birbirinden harika plajları ile de hem doğanın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Yalıkavak: Sanki elinizi uzatsanız yıldızlara dokunabileceğiniz, ılık rüzgarların estiği, o Ege’nin muhteşem kokusunun sarmalandığı yerdir Yalıkavak. Yeldeğirmenleri için bile çok sayıda kişi ziyaret eder Yalıkavak taraflarını… Yalıkavak yarımadanın en ünlü beldelerinden biridir. 18 km Bodrum’a uzak mesafededir. Paşa, Tilkicik ve Ağaçbaşı koylarında yer alan büyük plajlara da mutlaka uğramalısınız.

Akyarlar: Bodrum’un en eski Rum köylerinden biridir Akyarlar. Hemen kendini içerisinde barındırdığı binalar ele veriyor. Yaklaşık 20 km Bodrum’a mesafede yer alan Akyarlar aynı zamanda harika bir kumsala sahip. O pırıl pırıl Ege’nin dokusunu iliklerinize kadar burada hissedebilirsiniz.

Bodrum’daki en güzel plajlar listemiz tabi ki bu kadarla bitmiyor.  Göltürkbükü, Güvercinlik, Bardakçı Koyu, Peksimet Plajı, Torba Sahili, Kargıcak Koyu, Mazı Köyü sahilleri de diğer güzel plajlar…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.