En İyi Yurtdışı Deniz Tatili Önerileri

Yurtdışında deniz tatili yapılacak ülkeler listesi hazırladık. Budva, Phuket, Barcelona, Dubai, Maldivler , Yunan Adaları, Şeyşeller ve diğerleri… Yurtdışı deniz tatili rehberi ile karşınızdayız.

En İyi Yurtdışı Deniz Tatili Önerileri Listesi

Vizesiz Maldivler: Maldivler, yeryüzü cenneti olarak da adlandırılır… Ayrıca Asya’nın vizesiz ülkelerinden biridir. Maldivler 1190 adadan meydan gelmektedir. Yerel halk bu adalardan 200’ünde yaşamaktadır, 100 adada da deniz turizmi gerçekleşmektedir. Yerleşim diğer adalarda ise yoktur. Yurtdışı balayı tatilleri için de oldukça idealdir.

Vizesiz Phuket / Tayland: Yurtdışında deniz tatili için en çok tercih edilen yerlerden birisi de Phuket… Tayland, deniz tatili için oldukça güzel bir ülke… Phuket’in en ünlü adaları Phi Phi Don ve Phi Phi Ley, palmiye ağaçları, tertemiz kumsalı, berrak ve turkuaz renkli denizi ile sizleri bekliyor.
Vizesiz Seyşeller: Seyşeller, Dünya’nın en güzel plajlarına sahiptir. Masmavi denizi, bembeyaz kumlarıyla  özellikle balayı turları için ideal seçeneklerden biridir. Hint Okyanusu’ndaki Madagaskar’ın kuzeyinde bulunan bu ada grubu Afrika’nın vize istemeyen ülkelerinden biridir.

Yurtdışında Deniz Tatili İçin Farklı Alternatifler

Vizesiz Budva-Karadağ Tatili:Budva; Karadağ’ın Adriyatik kıyılarına dizilmiş yerleşimlerinden sadece 10.000 küsür nüfusludur. Avrupa kentlerinden yaz tatili için vizesiz olanları seçenlere unutulmaz bir eğlence yaşatmak için hazır. Kendisi kadar şehrin birkaç kilometre civarındaki noktaları da mis gibi. 5 yıldızlı oteller bile oldukça uygun fiyatlı.

Dubai: Dubai, çölün ortasında modern bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Haliyle de çok ilgi çekiyor. Gezmek için çok tercih edilen Dubai, aslında deniz tatili için de tercih edilebilir. Jumeirah Beach en çok tercih edilen kum plajlardan biridir. Gökdelenlere komşu plajı ile deniz tatilinizde farklı fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Hindistan-Goa’da Hippi Keyfi: Alternatif yaşam biçimini benimsemiş insanların, güzel şehri Goa, havalar özellikle soğukken gidilebilecek şahane bir yer.
Yunan Adaları: Bizim için Ege’nin cennet adalarında ırk farkı yok. Bizde olan adalardaki yapılaşmayı ne acı bir tecrübedir ki Yunanistan yönetimindeki adalarda göremeyince insanın içi gidiyor. Başta Mikanos ve Santorini olmak üzere Yunan Adaları, Yunanistan’ın turistik şehirlerine göre acayip gelişmiş, eğlence dolu, huzur dolu duraklardır. Halkidiki, farklı bir deniz tatili yapmak isteyenler için önerilir.

Sharm El Sheikh’te Dalış: Orta Doğu’nun  turistik yıldızı Mısır’ın favori turistik destinasyonu Sharm. Özellikle Türkiye’de kış mevsiminde Mısır tatili deniz keyfi için harika bir fikirdir. Türkiye’den Dünya’nın en güzel dalış noktalarından biri olan Sharm’a ulaşım da oldukça kolay.

Vizesiz Hammanet: Tunus, Kuzey Afrika’nın vizesiz gidilen ülkesidir. Alternatif tatil kültürünü Akdeniz’in güney kıyılarında sunuyor. Arap-Fransız kültürü karışımındaki Tunus sahillerini daha çok Rusya, Ukrayna gibi ülkelerden gelen turistler ve Avrupa’da kış mevsimi gelirken denize girmek isteyen komşular seçiyor.

Son Yorumlar
  1. Sinem

    Puket Adasına gitmeyi çok istiyorum

  2. Suat

    Phuket adası ve Maldivler görmek istediğim yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.