Fethiye’de Jeep Safari: Fethiye Safari Turları

Fethiye; yaz turizminin en canlı, en iç açıcı rotalarından biridir. Türkiye içinde daha önceden pek alışık olmadığınız bir aktivite ile karşımızda. Hiç önceden safari keyfi yaptınız mı bilemeyiz ama Dubai Turları’nın olmazsa olmaz aktivitesi safari çılgın dakikaların yaşandığı bir spordur. Vakit kaybetmeden Fethiye’de safari keyfi yapmak için erken rezervasyon yaptırarak şimdiden yerinizi ayırtın.

Yeni yeni ülkemizde kendini göstermeye başlayan safari bir Güney Afrika, bir Dubai kadar olmasa da bu adrenali en azından yaşamak isteyenler Fethiye’de safari keyfine katılıyor. Bu unutulmaz dakikaları Fethiye’de yaşamak ve Ölüdeniz gibi olmazsa olmaz yerlerini keşfetmek istiyorsanız Marmaris-Fethiye turlarına katılın ya da Fethiye Otellerinden rezervasyon yaptırarak bağımsız, gözlerden uzak bir tatil yapın.
Fethiye’de Jeep Safari: Fethiye Safari Turları Hakkında Bilgiler

Safari turu ile ilgili Fethiye’de safari yapacaklara bahsedeceklerimiz; Bazı Fethiye’nin görülecek yerlerini gezerken bir yandan da eğlence düşkünü olanlar için su tabancaları ile su savaşları yapılıyor. Safari keyfine Fethiye’de katılırken mutlaka üzerinize mayolarınızı giyin. Her türlü durumdan su savaşları yapılırken nasibinizi fazlası ile alacağınız kesin. Daha asfalta bile ayağınız değmeden suyun azizliğine uğrayacağınızı şimdiden belirtelim.

Balık Çiftliği, Fethiye’de safari turundaki ilk duraktır. Burada göreceğiniz şelalelerin tümü ortaya insan gücü ile çıkmıştır. Soğuk şelalelerin altında burada belli bir zaman durabilene çeşitli hediyeler verilse de buz gibi suların altında kalabilmek fazlası ile cesaret işidir. Safari turu dağ köylerine doğru devam ediyor. Jeep seslerini çevreden duyan çocuklar yola fırlayarak kiminin elinde hortum kiminin de gerçekten karşılamak için masum masum tura katılanlara selam veriyor. Türkiye’nin en güzel yerlerinden Saklıkent Kanyonu, bundan sonraki duraktır. Burada çok güzel görülmesi gereken yerler olduğunu belirtmeliyiz. Rafting heyecanını buz gibi akan sularında mutlaka yaşamalısınız. Çalış Plajı, Fethiye’de safari turunun en son durağıdır. Güneş-deniz-kum üçlüsünden ayrı kalamayanlar burayı en çok görmek istiyor. Burayı safari boyunca yorulanlar bir fırsat bilip hem güneşin altında güneşleniyor hem de çaktırmadan kestiriyor.

Böylesine eğlence dolu bir deneyimi kısacası yaşamak istiyorsanız Fethiye’de safari keyfine hiç düşünmeden katılın. Pişman olmayacağınız ancak çok sulu bir gün olacağını altını çizerek belirtelim. Yine Fethiye dolu dolu bir yaz tatili programı ile sizleri çağırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.