Filipinler, Boracay Adası’nı Turizme Kapattı

Geçtiğimiz yıl 1.7 milyon turist ağırlayan Boracay Adası, bu yıl turizme kapatılıyor. Başkanlık sözcüsü Harry Roque, Boracay Adasının 26 Nisan’dan itibaren turistlere kapatılacağına dair kararın bakanlar kurulu toplantısında alındığını belirtti.

Yapılan bir araştırmaya göre, adada bulunan 834 konut ve ticari yapıdan 716 tanesinin altyapı izninin olmadığıbelirlenmiş.  Atık suların doğrudan denize akıtıldığı tespit edildiği için Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, adanın yanlış yönetildiğini ve bir lağım çukuruna döndüğünü söylemişti. Devlet Başkanı ”Denize bağlanmış borulardan pislik atığını gördüğüm sürece adaya turist gelmesine izin vermeyeceğim” demişti.

Buna benzer bir haber geçtiğimiz günlerde Tayland’dan gelmişti. Tayland, Leonardo The Caprio’nun oynadığı The Beach filminin geçtiği kumsalı turizme kapattığını açıklamıştı.

Boracay Adası Nerede?

Filipinlerin en meşhur adası olan Boracay Adası, 12.000 civarı nüfusa sahiptir. Filipinler’in gözbebeği olan Boracay Adası, muhteşem kumsalları, ılık ve berrak denizi, denizaltı güzellikleri ve su sporlarına uygun olması sebepleri ile popüler bir turizm merkezidir. Adanın turizme ne zaman açılacağını merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.