İzmir Çeşme’de Neler Yapılır? Çeşmede Yapmadan Dönme

Çeşme; Ege’nin cazibe merkezi ve turizm bölgesidir. İzmir’in en güzel lezzetli yemeklerinin, alışverişin, plajlarının ve bir tatilden ne bekliyorsanız karşılığı Çeşme’dir. İşte Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gerekenler:

İzmir Çeşme’de neler yapılır?

Alaçatı’ya uğrayın:

Çeşme kadar turistik bir bölge olan Alaçatı’nın havasını İzmir’e gitmişken koklamadan olmaz. Dar sokakları, beyaz taş evleri, el işi yapan rengarenk dükkanları, en tarz butikleri ile kendine her yaz çeken havasını ne kadar görseniz de siz de eminin bıkmıyorsunuzdur. Burada yaz kış demeden sürekli bir insan yoğunluğu var. Ancak Alaçatı akşamları özellikle bambaşka olur. Bir bir sahilde kurulan el işi satan dükkanlar yerini alır. Yani dememiz o ki, her yönüyle Alaçatı bir başka güzeldir. Alaçatı, Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gereken şeylerin arasında ilk sıradadır.
Kumru yiyin:

Meşhur kumrusundan yemek Çeşme’de yapmadan dönme diyebileceğimiz şeylerdendir. Mutlaka çevrede ün salmış isimleri sorarsanız en güzle kumrunun size nerede yapıldığını gösterirler. Burada yenilen kumrunun tadı başkadır.

Marinaya uğrayın:

Çeşme’de bu yaz tatilini geçirecekler olanlar çok şanslı. Çeşme’nin marinasında akşamları yemeğinizi yemelisiniz ve sizi ardından güzel bir yürüyüş bekliyor. Sıra sıra dizilmiş barlar, kafeler ve restoranlar, giyim mağazaları ve aksesuarcılara bakarken nasıl da yürüyüşünüzün keyifli geçtiğini göreceksiniz. Akşamları marinada gezmek de Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gereken şeylerden biridir.

Aya Yorgi Koyu:

Deniz-kum-güneş üçlüsünü Çeşme’de bahsedersek akla ilk gelen tabi ki Aya yorgi koyu olur. Sadece burada zamanınızı güneşlenerek ya da yüzerek geçireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, tam gaz eğlence sizleri beklemektedir. Tam bir gece kulübüne geceleri dönüşen mekanlar aslında eğlenceden vazgeçemeyenlerin uğrak yerleri arasındadır. Uygun fiyatlarla enfes içkilerin içildiği şık mekanlar, Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gereken şeyler arasındadır.
Hediyelikler:

Hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret etmek, Çeşme’de yapmadan dönmemeniz gereken en önemli şeydir. Hiç beklenmedik bir şey hiç beklenmedik bir zamanda hoşumuza gider ya onu işte mutlaka almalısınız. Neden almadım diye sonradan üzüldüğümüz hiçbir şey yerinde kalmıyor. Çeşme, hediyelik eşya alacaksanız bu konuda oldukça başarılı bir yerdir.

Aradığınız her konuda Çeşme, beklentilerinizin üstünde bir turizm cennetidir.

Alaçatı ve Sörf

Çeşme’de neler napılır diye merak edenler için sörf yapmaktan da bahsedelim. Eğer sörf yapmak istiyorsanız sörfe ilgi duyuyor ve öğrenmek istiyorsanız, yeni bir sporu bu yaz keşfetmek istiyorsanız Alaçatı’nın dört bir tarafında yer alan sörf mekanları sizleri beklemektedir. Sörf yapmak için en güzel yerlerden birisidir Alaçatı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.