İzmir Seferihisar Sığacık Gezilecek Yerler Listesi

Ne kadar Ege’nin tatil cenneti İzmir hakkında konuşsak anlatsak da bir o kadar daha anlatılacak şeyi çıkar. Yalnızca gezilecek yerlerini saysak bunu en iyi kanıtlayacak örnek olur. Mis gibi havası, masmavi plajları, tarihi kalıntıları ile her yılın ilgi odağı olmayı hak eden bir şehirdir İzmir. Çok fazla İzmir’de görülecek yer olduğu kesin ancak Sığacık, Türkiye sınırlarında doğal bir yaşam arıyorsanız doğru adrestir.

İzmir Seferihisar Sığacık Gezilecek Yerler

Sığacık, hala İzmir’de doğal yaşantının sürdüğü bir yerdir. Herkes bilmez burayı, şans eseri şehri gezmeye gelenlerin yolu düşebileceği daha doğrusu keşfedilmeyi bekleyen bir köşedir aslında. Her yerden yemyeşil doğasında mis gibi kokan şeftali bahçeleri ve zeytin ağaçları arasında unutulmaz bir tatil deneyimi sunar. Yalnızca doğal güzellikleri ile değil göz kamaştıran mimarisi ile de Sığacık anlatılmaya değerdir. Tatilinizi İzmir’de yapacaksanız kağıdı kalemi şimdiden hazırlayın, burada yapılacak çok şey var.
Sığacık ziyaretçilerine doğal şölen yaşatan tam  bir balıkçı köyüdür. Organik ürünlerin kurulduğu pazarları gezerken kim bilir bakmaya doyamayacağınız neler neler çıkacak karşınıza. Unutmadan da söyleyelim; burada Türkiye’nin en iyi çöp şişini yiyeceksiniz. Buradan o güzel denizinden çıkan taptaze balıkları da denemeden ayrılmayın. Çok sayıda çevrede Rum evi var ve zamanla çoğu pansiyona çevrilmiş. Genelde evleri iki katlı, sokakları eski taşlarla kaplı. Sığacık’ta o kadar güzel bir ortam var ki burayı gerçekten ölmeden önce görmelisiniz. Huzurlu ve sakin bir tatil arıyorsanız en yakın İzmir Otelleri’nden birinde konaklayarak bu sahil kasabasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tabi ki Sığacık’ta gezmeye başlayacağınız ilk durak buranın en ünlü yeri Kale içi olmalıdır.

Sığacık Pazarı: Sığacık Pazarı Hangi Gün Kuruluyor?

Buranın ayrıca Pazar günleri kurulan organik pazarı da zaten kalenin için de kurulmaktadır. Ev yapımı ürünlerin olduğu reçeller, yöresel lezzetler, tatlılar, börekler, ev yapımı şaraplar, birbirinden güzel Ege otlarını Sığacık’tan almadan dönmemelisiniz. Masmavi, pırıl pırıl denizi ve ince kumu ile ünlü Teos Plajı da turizme Sığacık’ın ne kadar yatkın olduğunun bir kanıtı gibidir. Buranın meşhur mandalinalarının tadına bakmak için mandalina festivalinin olduğu sıcak eylül aylarını kaçırmamalısınız.

Sığacık Plajları

Sığacık’taki en güzel plajlar, Büyük Akkum Plajı ve Akarca Halk Plajı…
Sığacık Evleri ve Sokakları

Fotoğrafçılar ve fotoğraf çekmeyi sevenler için harika bir yer, Sığacık… Film setlerine uygun sokaklarında harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sığacık’ta Neler Yapılır?

  • Hafta içi günlerini Sığacık’ın sembolü olan organik pazarını görmek için tercih edin. Hafta sonu malum hele ki hava da güzelse kalabalık olduğunu göreceksiniz.
  • Karşımıza her güzelin bir kusuru var sözü çıkıyor; mutlaka buraya gitmek için toplu taşıma saatlerine bakın, minibüs ya da otobüsü gece bulmak zor olabilir.
  • Otelleri konaklamak için tercih etmiyorsanız size bir öneri; Sığacık’ın pansiyona çevrilmiş Rum evlerinde kalmak için daha iyi bir fırsat olamaz. Böyle şirin yerlerde malum baya otel fiyatları da şirin olabiliyor.
  • Yıllardır çözüm bulunamayan otopark sorunu da buranın kötü yanlarından biridir. eğer aracınızla gidecekseniz size yakın bir yerde otopark olmayacaktır, herkes en iyisi nereye koyuyorsa siz de oraları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.