Kadirin Ağaç Evleri Olimpos ANTALYA

Olimpos (Olympos), Antalya’da mavi ve yeşilin buluştuğu en güzel yerlerden birisidir. Kamp yapmayı sevenler için oldukça güzel bir tatil yöresidir.  Yörede bulunan en güzel pansiyonlardan birisi olan Kadir’in Ağaç Evleri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Kadir’in Ağaç Evleri Nasıl Bir Yer?

Orman Kampı ile Yörük Obasının birleşimi şeklinde, oldukça farklı bir konsepte sahip, harika bir yer… Macera arayanlar için, sırt çantası ve fotoğraf makinesiyle gezmeyi sevenler için harika bir durak…

Kadir’in Ağaç Evleri, oldukça popüler bir tesis… Tesis oldukça farklı bir mimari ile yapılmış. Burada klimalı ve klimasız Bungalow evler, 5 kişi barındırabilen Ağaç Evler ve 4 kişiyi ağırlayabilen paylaşımlı odalar mevcut.

Yurtdışında da oldukça tanınan bir tesis. Kadir’in Ağaç Evleri, 2000 yılında, TNT’ de yeryüzünün en iyi Hotel’i seçildi. 2010 yılında Washington Post’da, dünyada görülecek en ilginç 10 yer arasında yer aldı. 2011 yılında ise Los Angeles Times tarafından dünyanın en ‘cool’ 10 Hotel’i arasında ilk sırada yer aldı.
Kadir’in Ağaç evlerinden sahile Olympos antik kenti içinden 1.5 km yürüyerek veya ücretsiz servisten yararlanılarak ulaşabilirsiniz.

20 yıl önce birkaç evle misafirlerine hizmet veren Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 300 kişiye hizmet verebilen, 100 bungalov, 15 kabin ve 10 kalabalık odadan oluşan bir tesis olarak karşımıza çıkıyor.

Kadirin Ağaç EvleriKadir’in Ağaç Evleri Fiyat Listesi

Fiyatlar ise 2016 yılı için 30-120 tl (kişi başı) arasında değişiyor… Telefon ederek veya Web sitesinden rezarvasyon linkine tıklayıp son fiyatları öğrenmeniz mümkün. Bilgiler yazımızın sonunda…

Yeme-İçme

Pizza House ve Hangar Restoran olarak iki seçeneğiniz var. Pizza House, sizlere pizzalar ve dilerseniz tarhana çorbası sunuyor. Hangar Restoran ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için açık büfe sizlere hizmet veriyor.

Aktiviteler: Macera Düşkünleri için Harika Seçenekler

kadirin-agac-evleriOlympos yöresinde pek çok aktivite sizi bekliyor: Yat turları (Kekova, Suluada, Ceneviz) ile yat keyfi, Scuba Dalış Merkezi ile dalış, Kanyon Turu, Kaya Tırmanışı, gece saatlerinde Yanartaş turu, Kano Turu, Dağ Bisikleri turu…  Kadir’in Ağaç Evleri, değişik aktiviteler için sizlerin yanında… Sizler için pek çok aktivite düzenliyorlar…

Kadir’in Ağaç Evlerinden her gün minibüs ile hareket eden bir Kanyon Turu mevcut… 45 dakikalık bir yolculuk sonrası Kanyon’a ulaşılıyor.

Olimpos Sahili’nden başlayan, kayalar arasından devam edecek olan Kano Turu oldukça eğlenceli… Bu turda muhteşem bir parkurda kano ile keyifli bir deneyim edineceksiniz…

Kaya Tırmanışı yapmak isteyenler için Deep Water Solo imkanı yine burada mevcut. Tırmanış duvarları Yarasalı, Olympos ve Adrasan arasındaki sahil kesimde yer alan özel kayalıklar…  Yüksekliği 8 ile 20 metre arasında değişen rotalar , kolay ve zor seçeneklerde tırmanış yapmak mümkündür.
Dünyanın En İyi Trekking Yolu: Likya Yolu

Dünyanın en iyi trekking yolu seçilen Likya Yolu, Kadir’in Ağaç Evleri’ne çok yakın… Trekking turu yapmak isterseniz, uzun ve keyifli bir yolculuk sizi bekliyor.

Kadir’in Ağaç Evleri Nerede? Nasıl Gidilir?

Yazır Mahallesi Olimpos Mevkii 07350 Kumluca / Antalya

Antalya Merkez’den gelen, sahil yolundan gelip, Kemer’i geçtikten sonra Olimpos’a dönecekler… Kaş tarafından gelenler ise Belen-Adrasan yolu üzerinden Kadir’in Ağaç Evleri’ne ulaşabilirler…

Telefonlar: 

  • +90 (0) 533 354 99 41
  • +90 (0) 242 892 12 50

İnternet Sitesi: Kadirs Tree Houses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.