Kamp Tatilinin Avantajları: Çadır ile Kamp Tatili Yapmak

Çadır veya Karavan ile Kamp Tatili Yapmak gerçekten güzel mi? Çadır tatili yapmanın faydaları ve avantajları nelerdir? Çadırda tatil yapmayı düşünenler için aydınlatıcı bir rehber hazırlamak istedik.

Kamp Tatilinin Avantajları: Çadır ile Kamp Tatili Yapmak

Belki kamp yapmayı düşünüyorsunuz belki de biraz karar vermek için cesarete ihtiyacınız var. Bu konuda bir arkadaşınızı ya da eşinizi ikna etmek istiyorsunuz. Kamp yapmak için her ne olursa olsun birçok geçerli nedeniniz var. Size kamp yapmanız için işte 10 önemli neden;

Ucuz tatil seçeneği: Kamp yapmak, yalnız bir kampçı da olsanız, bir çift ya da geniş bir aile de olsanız tatil seçenekleri arasında en uygun olanıdır. Bir günlüğüne bir otelin ödeyeceğiniz parayla bütün tatilinizi geçirebilir, hatta kamp malzemeleri ve çadır sahibi olabilirsiniz.

İze kamp yapmak bağımsızlık ve özgürlük kazandırır: Tipik rehberli turlar ve paket tatiller, belli zamanlarda başından sonuna kadar belli programları yapmayı, grupla birlikte hareket etmeyi gerektirir. Size sunulanı kabul etmek ve onunla yetinmek zorundasınız. Bağımsız olarak gruptan hareket etme şansınız pek olmaz.
Ne istediğinizi ve ne zaman istediğinizi kamp yaparak kendiniz belirleme özgürlüğüne ve şansına sahipsiniz. Kamp alanınızı eğer sevmezseniz ya da sıkılırsanız pratik bir biçimde toplanıp ertesi gün bambaşka bir yerde uyanmak üzere hareket edebilirsiniz.

Doğaya yakın olursunuz: Teknoloji ile dolu şehir hayatı içerisinde birçoğumuz yaşamaktayız. Sık sık da uzaklaşmayı, doğayla iç içe olup zaman geçirip, huzur bulmayı hayal ederiz.

Doğaya hatta vahşi yaşama kamp hayatı daha yakın olmamızı sağlar. günlük yaşantımızda normalde görmediğimiz, koklamadığımız ve duymadığımız şeylerle karşılaşmamıza ortam yaratır. Şehir hayatının stres ve sıkıntılarından bizleri tamamen uzaklaştırarak en güzel terapiyi sağlar.

Birbirinize daha yakın olursunuz: Çiftleri ve aileleri tek bir çadır içinde olmak daha da yakınlaştırır. Bireyler bilgisayar ya da televizyon olmadığı için birbirleriyle daha yakından ilgilenme fırsatı yakalar. Zaman bulunmadığı için evde yapılamayan uğraşılar ve ilgi alanları kamp hayatı içerisinde daha kolay yapılır.

Modern yaşamın rutin işlerinden kurtulursunuz: Olmazsa olmaz modern yaşamın tüm araç ve gereçlerinden kurtulup, daha sade ve basit zaman geçirebilirsiniz.Bundan evcil hayvanlarınız çok hoşlanır: Tatil zamanlarında evcil hayvan sahipleri hayvanlarını güvenebilecekleri bir yere bırakma konusunda sıkıntı yaşar. Otel, tatil köyü gibi konaklama noktalarının çoğunda evcil hayvan hoş karşılanmaz, müsaade edilmez.

Evcil hayvanlarınız kamp hayatı içerisinde kendi doğal ortamlarında daha mutlu ve huzurlu olacaklardır. Özgürce oynayıp, yiyip içip ihtiyaçlarını giderebileceklerdir. Onlar da ailesi ile birlikte tatil yapmanın mutluluğunu yaşayacaklardır.

Festivale yakın bir yere kamp kurabilirsiniz: Gündemde bir müzik festivali ya da eğlence var ise ona yakın bir noktada konaklayabilir, festivali içinde yaşayarak takip edebilirsiniz. Festival ve eğlence bittiğinde dolayısıyla siz birkaç adımlık yolla yumuşacık yatağınıza ulaşabileceksiniz.

Tekrar anılar canlanır: Çocukluğumuzda çoğumuz kamp yaşamını tecrübe etmişizdir. O günlerde yaşadığımız o mutlu ve güzel hatıralar yeniden canlanır.
Macera ve farklı deneyimler yaşarsınız: Belki kamp çadırı kuracağınız yer bir sahil kenarı belki dağ başı belki de ormanlık bir alanda göl kenarı olacak. neresi olursa olsun doğayla o ortam içerisinde baş başa şimdiye kadar belki de görmediğiniz bir canlı türünü keşfetmenin mutluluğunu belki de ilk kez kamp ateşi yakmanın sevincini yaşayacaksınız. Bir meyve ağacını yakında keşfedecek ve dalından yemenin tadına doyamayacaksınız. Civarda keşfe çıkak sürprizlerle karşılaşacaksınız. Akşam olduğunda ya da eve döndüğünüzde o kadar çok anlatacağınız şey olacak ki size dinleyenler de imrenecek.

Yeni ve ilginç arkadaşlıklar edinirsiniz: Çadırınızın yanında bir kamp alanında otururken ya da masanızda yemek yerken potansiyel arkadaşlıklar için bir sohbet başlatmak kamp hayatı içerisinde daha kolay gerçekleşir. İlgin kişiliklerle civarda dolaşırken tanışabilir, farklı ve yeni hayatlar tanıyabilirsiniz.

Bir otel ya da tatil köyüne oranla kısacası kamp yaşamı çok daha ekonomik, serbest, daha esnek ve rahattır.

İhtiyaçlarınızı, kamp alanını seçerken iyi belirleyin. Tuvalet, bulaşık, duş gibi ihtiyaçlarınıza yanıt veren bir kamping alanı işinizi görecektir.

Çadır ile tatil yapılacak en güzel yürüyüş rotası tavsiyemiz Likya Yolu… Tarihi yürüyüş yolunda harika manzaralar eşliğinde keyifli bir tatil için Likya Yolu’nu özellikle öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.