Kapadokyada Nerede Kalmalı: Uygun Kapadokya Otelleri

Kapadokya, ülkemizdeki en büyüleyici yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Gizemli peri bacaları, yeraltı şehirleri, taşlara oyulmuş kiliseleri, Ihlara Vadisi gibi doğal güzellikleri ile Kapadokya harika bir tatil yeri… Sizlere Kapadokya yöresinde konaklamanız için uygun fiyatlı otellerden ahsetmek istiyoruz.

Kapadokyada Nerede Kalmalı: Uygun Kapadokya Otelleri

Milyonlarca yıl boyunca, Hasandağı ve Erciyes volkanik dağlarının lav ve püskül püskürtmesi ile oluşan tabakalarının yağmur ve rüzgarla aşınması neticesinde Kapadokya masalsı bir yerdir. Birçok mağara, yer altı şehri, açık hava müzesinden oluşan, geniş bir hazineyi bacalarının yanında gezginlere sunar.

Hezen Cave Hotel: Ortahisar Kalesi’ne bakan, Kapadokya’nın merkezinde yer alan, huzur verici bir manzaraya sahip olan Hezen Cave Hotel, diğer bölgede bulunan butik otellerden daha farklı bir konseptle tasarlanmış be farklı farklı atmosferler yaratılmıştır her odasında.
Otel, oyma kayalardan oluşan on beş odaya sahiptir ve geniş terası, muhteşem manzarası ile eğlenceli bir konaklama sağlıyor. Terasta ya da kahvaltı bölümünde sabahları yapacağınız kahvaltıyı rahatlıkla kolay kolay unutmayacağınızı belirtelim.

Millstone Cave Suites: Uçhisar’ın Millstone Cave Hotels muazzam manzarası; Kızıl Vadi, Göreme ve Güvercinlik Vadisi’ne kuş yüksekliğinden bakabileceğiniz bir tepenin üzerine kuruludur. Geleneksel el işçiliği ile geniş taş odalar oluşturulmuştur ve Tik ağacından yapılma oldukça güzel mobilyalar odalarda bulunur.

Otel sınırları içerisindeki eski taş çörek fırını da konumlandığı alanda restore edilerek hazırlanan yöresel lezzetler ziyaretçilerine otelin restoranında sunulmaktadır.

Çay ya da kahvenizi sabahları içerken, sürreal bir filmdeymişçesine vadilerden kalkan balonları izlemek ve bozulmamış doğanın tadını çıkarmak paha biçilmez bir tecrübe sunuyor.Kemerhan Cave Suites: Beş dakika Ürgüp ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde olan Kemerhan Cave Suites kayadan oyma mağaralardan oluşan, Kapadokya’nın tarihi ve doğal yapısını koruyan otellerden bir diğeridir. Sekiz adet kayadan oyma ve kemerli odaya ev sahipliği eden otelde, Kapadokya’ya has tatlarla dolu kahvaltı ve yemekler ziyaretçilerine sunulmaktadır. Herhangi bir kahvaltı saati olmadığı için zengin kahvaltıyı ne zaman isterseniz tadabiliyorsunuz.

Göreme Inn Hotel: Göreme Inn Hotel Kapadokya’nın yer altı şehirlerini ve kaya oluşumlarını ziyaret ederken soluklanmanız ve aradığınız dinlenceyi bulmanız konusunda ev rahatlığını sunacak yerlerden bir tanesidir. Otel on beş odaya ev sahipliği etmektedir. Size bölgenin doğallığına dokunmadan modern imkanları sunabilen yapısı ile beş bin yıllık Göreme’nin merkezinde yer almaktadır. Sabahlarınızı otelin günlük turları ile keşfederek geçirdikten sonra semah gösterileri gibi farklı etkinliklerle de akşamları karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.