Kocaelide Yapılabilecek Aktiviteler: Kocaeli’de Yapılacak Şeyler

Sizler için Kocaeli ve civarında yapılacak aktivitelerden öne çıkanları derledik.

Derlediğimiz yapılacak şeyleri ve aktiviteleri Kocaeli seyahatinize renk katmak için inceleyebilirsiniz.

Kocaeli’de Yapılacak Şeyler

Bazı bölgelerimizin aktiviteler simgesi haline gelmiştir. Dalış ile bir bölgemiz ön plana çıkarken, yamaç paraşütü ile bir diğer bölgemiz ve kite surf ile de bir diğer bölgemiz anılmaktadır.

Her daim yapılabilecekler listelenen aktivitelerde olabileceği gibi festival, konferans gibi belirli tarih aralığında yapılanları da göreceksiniz.

Yeme-içme kültürü ile ilgili mutfağı ile öne çıkan yerlerde bilgileri bulacaksınız.

Kocaeli seyahatinizden bunları yapmadan dönmeyin.
Kocaelide Yapılabilecek Aktiviteler

Yayla gezisi: Kuzu Yaylası, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Yuvacık’ta bulunan Menekşe Yaylası, Kaya Üstü Yaylası, Aytepe gezilebilecek başlıca yaylalar arasındadır.

Kerpe alışveriş: Eviniz Kerpe’ye çok uzak değilse, Kerpe tatiliniz dönüşünde yemyeşil zengin çayırları ile hayvan yetiştiriciliğine uygun bu yerde süt ve süt ürünleri üretimi ün yapmıştır. Bol kaymaklı mis gibi Kandıra yoğurdu ve diğer süt ürünleri de ziyaret sonrasında bölgeye has alabileceğiniz lezzetlerdir.

Günübirlik kartepe: Kartepe, kış turizminde önemli bir yere sahiptir. Ancak her mevsim ziyaret edilen noktalardan biridir.

Günübirlik turlarla Kocaeli gezilerinde gezilen ya da bir hafta sonu değerlendirmeleri için sık sık düşünülen Kartepe’ye günü birlik birçok tur firmaları düzenliyor. Kışın genellikle günübirlik kayak turları tercih edilirken, türlü yeşillikleri keşfetmek isteyenlerle de bahar aylarında dolup taşıyor. Firmaların farklılıklarına göre günübirlik tur gezileri değişiyor. Bir arkadaş grubunuzla gidebilir ya da bölgeyi gönlünüzce gezebilir kış mevsiminde gidiyorsanız eğer kayak yapabilirsiniz.

Kartepe’ye, büyük şehirlere en yakın mesafedeki kayak merkezi yapılmakta olduğu için birçok konaklama tesisine bölge sahiptir. Sapanca Otelleri, Kartepe Otelleri, Maşukiye Otelleri’nde Kartepe gezinizde konaklayabilirsiniz.

Kartepe dalış yerleri: Büyükşehirlere yakınlığı ve doğal güzellikleri ile Kerpe, her geçen gün büyüyen ve talep edilen bir yer olmaktadır. Su altı dalış sporu, bu güzel tatil beldesinde, yapılabilecek aktivitelerden biridir. Kerpe Burnu, Kerpe’nin yer altı zenginliklerini keşfetmek için gayet uygun bir yerdir.

Yuvacık doğa sporları: Şehir karmaşasından özelikle birkaç gün uzaklaşmak için kaçış noktalarından biridir. Kocaeli iline Yuvacık bağlıdır. 25 km il merkezi ile arasında mesafe vardır.

Yuvacık Barajı’ndan başlayan doğa yürüyüşü Aytepe bölgesinde son buluyor. Bölgede doğa sporları da kulüpleri de hizmet veriyor. Bölgeyi, yürüyüş yapmak istemiyorsanız bisikletle de gezebilirsiniz.

Arkadaş gruplarının daha çok doğa sporları için tercih ettiği Yuvacık’ta piknik alanları da bulunmaktadır. Piknik alanlarında, yürüyüşünüz ya da bisiklet turunuz bittiğinde dinlenebilir ve dostlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.