Marmaris Koyları: Marmaris’in En Güzel Koyları

Muğla Akdeniz ve Ege’nin kesişme noktasıdır ve liman kenti Marmaris Türkiye’nin sadece turizm cennetlerinden biridir. Marmaris’in koyları, doğal güzellikleri bir yana Ege’nin sahil şeridinde boylu boyunca uzanıp adeta bir görsel şölen sunuyor. Türlü türlü aktivitesi, antik kentleri, yat limanları, renkli gece hayatı ve hepsi birbirinden ayrı güzellikte olan plajları ile bu yazın Marmaris yine en favorilerinden…

Marmaris’in En Güzel Koyları

Marmaris’in en güzel koylarını sizler için derledik… Aslında buradaki koylardan başka sayısız güzel koya sahip olduğunu belirtmek isteriz.

Kumlubük Koyu: Kumlubük Koyu, Marmaris’e yazın gelenlerin uğrak bölgelerinden biridir. burada konaklamak da çok ayrı bir keyiftir. Masmavi boylu boyunca dağın eteklerinden uzanan iki kilometrelik sahil adeta görsel bir şölen sunuyor. Burayı ziyaret etmeden Marmaris tatilinizden dönmemelisiniz.
Bördübet Koyu: Kendinizi Marmaris tatilinizde şanslı hissedeceğiniz en güzel adreslerden biri de Bördübet Koyu’dur. Onca doğanın güzel rengi arasında hemen kendini gösteren Bördübet Marmaris’in koyları listesinin vazgeçilmezi diyebilirim. Bördübet Koyu, el değmemiş doğal güzellikleri ile mükemmel bir destinasyondur. Ayrıca günübirlik gezileri severlerin de en uğrak yerlerinden biridir.

Gebekse Koyu: Kesinlikle Gebekse Koyu, Marmaris’te keşfedilmeye açık bir yer varsa olmalıdır. Bir sandal kiralayarak burayı gezmek için çevrenizi keşfetmenizi öneririz. Bu koy mavinin en hakim olduğu yerdir ve bizce Marmaris’in koyları arasında vazgeçilmezidir.

Abdi Reis Koyu: Abdi Reis Koyu deniz, kum, güneş üçlüsünün en güzel rotalarından biri de Abdi Reis Koyu’dur. Akvaryum dedikleri de bu olsa gerek. Deniz canlılarının türlü türlüsünün olduğu bu koyun en can alıcı özelliği dalış sporlarını sevenlerin vazgeçilmez adresi olmasıdır. Burayı bir kere görürseniz son görüşünüz olmayacağından eminiz.

Selimiye Koyu: Stresten uzak, huzurlu bir şekilde tatil yapmak istiyorsanız gözlerden uzak bir atmosfere yani Selimiye koyuna gitmelisiniz. Kendine insanı çeken yeşilin ve mavinin tonunun olduğu bu koy Marmaris’in koyları listesinin favorilerindendir.

Amos Koyu: Tertemiz, boylu boyunca uzanan bir sahil düşünün. Adı da Amos koyu olsun. Hem yaz aylarının hem de Marmaris’in koylarının Amos koyu cennet köşesidir. Ne kadar Turunç ile Kumlubük arasında bilinse de yine de keşfeilmeyi bekliyor.

Çiftlik Koyu:Mis kokulu çam ağaçlarının arasında Marmaris’ta tatil yapmışken çok uzaklara gitmenize gerek yok. Hem doğal bir cennet hem de görenleri hayran bırakan bir tatil köyüdür. Tüm yılın stresini çiftlik koyuna gittiğinizde unutacağınızdan eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.