Marmariste Ne Yapılır? Marmaris’te Yapılacak Aktiviteler

Çam ağaçlarına Marmaris, sırtını dayamış olan, palmiye ağaçları ile süslenmiş kıyı şeridinin ucundaki mimarisiyle ideal bir tatil beldesidir.

Marmaris’te Yapılacak Şeyler

Birbirinden güzel koylarını gezmek için bile uzun bir zaman ayırmak gerekir.

1- Marmaris’in Koylarını Keşfedin

Selimiye, Turunç, Bozburun, İçmeler, Çiftlik, Kumlubük, Bördübet, Sedir Adası bazılarıdır. Marmaris otelleri bu koyların kimilerinde bulunmakta ise de sadece kimileri de günübirlik ziyaretçiler içindir. Marmaris’te birbirinden güzel bu koyları gezmek için yapılacak en güzel şeylerden biri de isterseniz karadan isterseniz günlük tekne turları ile bu doğa harikası yerleri keşfedebilirsiniz.

Bkz: Marmaris’in En Güzel Koyları

2- Marmaris’te Tekne Turları ve Mavi Yolculuk

Bazı mavi yolculuk tekneleri Marmaris’te üç gecelemeli, ‘Mini mavi yolculuklar’ da yapılabiliyor. Bu kısa yolculuklarda tur şirketleri hat için geçerli haftalık fiyatın %50-60’ını kadar alıyorlar. Haftanın 3 ya da 4 günlük programlarına katılarak, bir guletin kabinlerinden bir ya da birkaçını kiralayabilir, yeni tanışacağınız farklı ülkelerden, kültürlerden, dillerden insanlarla mavi yolculuğunuzu paylaşabilirsiniz
3- Marmaris’te Tarihe Yolculuğa Çıkın

Tarihi yapılardan; Hazfa Sultan Kervansarayı, Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi, Taşhan Kemerli Köprü, İbrahim Ağa Camii ve Halıcı Ahmet Urkay Müzesi gibi yerleri gezebilir, Marmaris’in geçmişi ile tanışabilirsiniz.

Bkz: Marmaris’te Gezilecek Yerler

4- Marmaris Plajlarının Keyfini Çıkarın

Elbette Marmaris’in eşsiz güzellikteki denizinin tadını çıkarmak, Marmaris’te yapılacak şeylerin en başında gelir. Birçok Marmaris’te plaj bulunur. Turunç Halk Plajı, İçmeler Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Boncuk Koyu Plajı’nı kesinlikle görmenizi ve denizin ve güneşin keyfini birbirinden güzel bu plajlarda sürmenizi öneriyoruz.

5- Doğa ve Deniz Sporları: Parasailing, Jetski, Banana

Birçok doğa sporu ve aktiviteyi de Marmaris’te yapmanız mümkündür. Jet ski, Parasailing, yelken, kano, banana gibi su sporlarının yanı sıra trekking, jeep safari, bisiklet gibi aktivitelere de katılmanız mümkündür. Bu aktivitelere tatilinizi daha renkli ve eğlenceli kılmak için katılmanızı öneriyoruz.
6- Jeep Safari, Marmariste oldukça popüler…

Jeep Safari turlarına katılarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

7- Bisiklet veya Trekking Turları

Marmaris civarını gezmek için bisiklet turu yapabilir, yürümeyi seviyorsanız trekking rotalarından birine çıkabilirsiniz.

8- Marmaris Köy Turu

Marmaris’in doğal güzelliklerini görmek için köy turlarına katılabilirsiniz.

9-Marmaris ve Gece Hayatı

Oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir Marmaris. Aynı zamanda Marmaris Merkez’de bulunan restoranlar, barlar ve gece klüpleri eğlence hayatının da merkezidir. Barlar sokağında özellikle yoğunlaşan mekanları keşfedip, bitmeyen eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.