Mersinde Konaklama: Mersin Otelleri, Pansiyonları ve Apart Evler

Mersin Otelleri, Mersin Pansiyonları, Mersin’de Günlük Kiralık Evler ve Apart Evler hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Uygun fiyatlı tatil için Mersin’de konaklama rehberi:

Mersinde Konaklama: Mersin Otelleri, Pansiyonları ve Apart Evler

Mersin, yaz aylarında çok popüler illerimizden birisi… Sizler için Mersin’de konaklama imkanları hakkında bir araştırma yaptık. Mersin’de nerede kalınır, nerelerde konaklanır? İşte merak edilen cevaplarınız için farklı seçenekler:

Otogar çevresi: Mersin’e geldiğinizde öncelikle burayı eski otogar çevresinde tercih edenler için kalabilecekleri uygun yerler var tabi ancak diğer iller gibi genel anlamda çok fazla alternatif yok. 2-3-4 yıldızlı otellerde yine de kalmak isteyenler eski otogarın çevresinde yer alan yaklaşık 8 otelden birini uygun fiyatla seçebilir. Ancak apart evler ve yaklaşık günlüğü 70-200 tl arasında değişen evler sahilde denize yakın ve her türlü alan ve temizlik açısından sınırsız imkan sunabileceğiniz evler vardır. Özellikle burada kendi aracınız varsa oldukça iyi olur. Çünkü birçok seçeneği böyle de görme şansınız vardır.
Mezitli, Davultepe, Tece ve Erdemli ilçelerinde de Apart evler mevcuttur. Daha uzun ilçelerde de bulunur ancak merkezden oldukça uzakta kalırlar. Mersin bunun yanında geneli itibari ile bir cadde üzerine kurulu il yan, D-400 üzerine kurulu olmasından dolayı kalmak istediğiniz yerlere gitmek zor olmayacaktır. Ayrıca Mersin Üniversitesi Yolu üzerinde de 1+1 evler ve oteller ufak konaklama yerleri bulunur.

Ucuz oteller: Genel olarak Mersin’de nerelerde kalabileceğinizi belirttik. Şehir bunun dışında tatil şehri olduğundan dolayı genel olarak yukarıda verilen fiyatlar bazen yazın yükselebiliyor. Çünkü yaz sezonu kente inanılmaz sayıda yerli turist gelmektedir. Bu nedenle de özellikle otel ve kiralık evlerin fiyatları yükseliyor. Bazen özellikle de sahil kenarındaki apartlar fiyatı can sıkacak kadar yükseltebiliyor. Bunun yanı sıra gerek ata yurt, susan oğlu ve narlı kuyu çevresinde birçok tesis, apart ve pansiyon bulunuyor.

Mersin Pansiyonları: Mersin ve İlçelerindeki Pansiyonlar

Kızkalesi Pansiyonları: Palmiye Pansiyon, Bardakçı Pansiyon

Silifke Pansiyonları: Şehzade Pansiyon, Atakent Tolga Pansiyon, Yazarlar Pansiyon, Topçuoğlu Apart, Meleğim Pansiyon

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.