Midilli Adası Gezi Rehberi: Midilli Adasında Gezilecek Yerler

Midilli Adası, Yunanistan’daki üçüncü büyük adadır. Mytilene adanın başkentidir. Yunanistan’dan Ayvalık ilçesine daha yakındır. Şeytan Sofrası‘nda Midilli Adası manzarasını seyredebilirsiniz. Midilli Adası gezi rehberimizde Midilli Adasının havasından, gezilecek görülecek yerlerinden, adada yapılabilecek şeylerden, konaklama imkanlarından bahsedeceğiz.

Midilli Adasının Havası

Tipik Akdeniz iklimi adada hakimdir. Ortalama yıllık sıcaklık 20 C civarındadır. Yıl boyunca Midilli Adası sıcaktır, nadir olarak düşük sıcaklıklar ve kar görülmektedir.

Midilli Adasında Gezilecek Yerler

  • Vatera Plajı
  • Ortaçağ Kalesi
  • Midilli Kalesi’ni de gezmeden dönmemelisiniz.

Midilli Adasında Alınabilecekler

Uzo, Yunanistan’ın milli içkisidir. Midilli adası milli içkinin asıl üretim yeridir. Birçok dükkandan Uzo’yu satın alabilirsiniz. Küçük dükkanlarda dekoratif el işçiliğine önem verilen eşyalar satılmaktadır ve adada da oldukça önemli bir yer tutar.
Midilli Adasına Nasıl Gidilir?

Ayvalık’tan düzenlenen feribot seferleri ile ulaşabilirsiniz. Adaya bir buçuk saat süren yolculuktan sonra varabilirsiniz.

Ne Zaman Gidilmesi Gerekir?

Mayıs ve Eylül ayları arasında Midilli Adası’na giderseniz turistik faaliyetlerin doruk noktasına vardığı günleri de yakalayabilirsiniz.

Midilli Adasında Yapılabilecekler

Termal tesislerden faydalanabilirsiniz. Arkeolojik müzeleri de gezebilirsiniz. Sakin bir tatili plajda geçirebilir, günlük yaşamın stresini atabilirsiniz. Tarihi mekanları aileniz ve sevdiklerinizle gezebilir ve turlara katılabilirsiniz.

Midilli Adasında Yenilecekler

Tuzlanmış balıklar Midilli adasında çok ünlüdür. Zeytinyağı kullanımı da oldukça yaygındır.

Midilli Adasında Konaklama

Lüks Konaklama Mekanları

  • Aenolian Gaea Hotel 4*
  • Sunrise Resort Hotel 4*

Ekonomik Konaklama Mekanları

  • Malemi Hotel 3*
  • Loriet Hotel 2*
  • Hotel Sappho 1*

Yunan Adaları Gezi Rehberimiz için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.