Muğla Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2019

Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmak isteyenler için 2019 yılı yamaç paraşütü fiyatlarından bahsetmek istiyoruz.

Ölüdeniz’de Tatil

Ölüdeniz, Antik Likya’nın en ünlü şehri Fethiye’de konumlanmıştır. İnci beyazı kumları, turkuaz denizi ve gökyüzünde rengarenk yamaç paraşütlerinin dans ettiği güzel bir tatil beldesidir. Aslında Ölüdeniz doğal bir lagün ve suyu bu nedenle de her zaman sakin ve durgun. Ölü deniz adını da bu sakinlik nedeni ile almıştır. Fethiye’den hareket ettikten 12 saat sonra ulaşılan Ölüdeniz’de gündüz; yamaç paraşütünün yanında sörf, kano, su kayağı yapılabilir, gece çöktüğünde ise Hisarönü’nde hareketli gece hayatı ile eğlenceyi doruklara taşıyabilirsiniz.

Akla Ölüdeniz denilince ilk olarak Belcekız plajı gelir. Hem gün boyu bu plaj güneşle dans etmek isteyenleri hem de gökyüzünde süzülen paraşüt tutkunlarının inecekleri son noktadır. Oldukça cömert konaklama seçeneklerini Ölüdeniz misafirlerine sunmaktadır. Çok yıldızlı lüks otellerden pansiyon, bungolowlara, kamp alanlarından karavanla konaklamaya kadar hemen hermen her bütçeden insanın kolaylıkla karşılayabileceği uygun seçenekler Ölüdeniz’de bulunur. Hem aktivite hem de konaklama açısından geniş yelpazeye yayılan seçenekleri ile Ölüdeniz, yaz tatilinde eğlencenin yanında güneş, doğa, dinlence ve tarihi mekan keşfi yapmak isteyenler için ideal bir adrestir.
Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü yapmak için Ölüdeniz, dünyadaki en ideal yerlerden biridir. hava akımının oluşmasını sağlayan sıcaklık noktalarının çok olması, atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği ve şahane Ölüdeniz manzarası, dünya yamaç paraşütünün önemli merkezlerinden biri yapmaya Fethiye’yi yetiyor ve artıyor da.

Babadağ’ın zirvesinde start alan ve Ölüdeniz’de son bulan 25-45 dakikalık bu deneyimi yaşamak için yapmanız gereken tek şey, Türk Havacılık Kulübü’nü de içeren acentelerin birinden uçarken size eşlik edecek birini seçmek. Uçma lisansınız yoksa eğer ilk uçuşunuzu deneyimli ve lisanslı bir pilotla gerçekleştirebilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları 2019

Yamaç paraşütü deneyimi hemen her firmanın talep ettiği bedel fixtir. Ölüdeniz’i ortalama 100 $ karşılığında gökyüzünden süzülerek seyredebilirsiniz. 1400-1700 m yükseklikten fotoğraf çekebilir, adrenalin dolu bir maceranın parçası olabilirsiniz.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü fiyatları 2019 yılı için ortalama 490- 550 TL… Bu ölümsüz anın videosunu da isterseniz, ekstra 150 TL civarında ücret isteniyor.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü için Bayan Pilot Var mı?

Sık sorulan sorulardan birisi de erkek pilotla atlamak istemeyenlerden geliyor. Evet, bazı yamaç paraşütü şirketlerinde bayan pilotlar da bulunmaktadır. (Örneğin Skywalkers Paragliding )

Ölüdeniz’de Dalış

Yamaç paraşütünün yanı sıra Ölüdeniz’de hayat geçirilebilecek birçok adrenalin yüklü aktivite bulunur. En az bunlardan paraşüt kadar ilgi göreni; dalıştır… Ölüdeniz, deniz altı meraklıları için en doğru adreslerden biridir. dünyanın dört bir yanından gelen dalgıçlar yani dalış meraklıları için birçok dalış okulu bulunur. Ayrıca teknelerle çok sayıda kulüp de dalış turları düzenler. Deniz suyunun çok berrak ve temiz olması nedeni ile metrelerce derinliğe bile rahatça görülebildiği Ölüdeniz-Fethiye sularında; Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlığı kalıntılarını izlemek mümkündür.

Fethiye Ölüdeniz’de tatil yapacaklar için;

Ölüdeniz’de, kamp yapmayı sevenler için kamping alanları yer almaktadır. Kendi çadırınızı götürebileceğiniz gibi isterseniz kamp alanları içerisinde yer alan çadırlardan birini de uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bungalow ve pansiyonlar da bulmanız mümkündür. Ayrıca Fethiye, Ölüdeniz tatili yapmak isteyenlere önerimiz gitmeden evvel pansiyon, otel ve turlar hakkında bilgi almaları, mümkünse erkenden rezervasyon fırsatlarını değerlendirmeleri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.