Ordu Gezilecek Yerler: Orduda Nereye Gidilir?

Ordu, Karadeniz’in görülmeye değer şehirlerinden biridir, tarihi varlıkları ve doğal güzellikleri ile kendisini keşfedecek gezginleri bekliyor…

Ordu, Doğu Karadeniz’in kapısıdır, bitki örtüsü, doğal güzellikleri, mavi ve yeşilin kucaklaştığı kıyıları, yükseltilerindeki uçsuz bucaksız ve birbirinden güzel yaylaları ile turizmde geleceği parlak bir şehirdir. Seyahat planınız eğer Ordu’ya ise listemize bir göz atabilirsiniz.

Ordu Gezilecek Yerler: Orduda Nereye Gidilir?

Doğal Güzellikler: Karadeniz’in birçok şehir gibi hayranlık uyandıran doğal güzelliklerine Ordu sahiptir. Vadiler, göller, milli parklar, adalar, nehirler bu doğal güzelliklerin eşsiz parçalarıdır. Mutlaka Ordu’ya gidip keşfedebileceğiniz doğal güzellikler arasında; Asarkaya Milli Parkı, Ordu Çambaşı Yaylası, Tarnasuyu Vadisi, Melet Nehri, Hoynat Adası vardır.

Müzeler: Şehrin geçmişine dair Ordu geziniz sırasında bilgi sahibi olmak ve tarihe tanıklık etmek isterseniz Ordu’daki kültür merkezlerini ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi, Ordu Müzesi, Taşbaşı Kültür Merkezi görmenizi tavsiye ettiğimiz müzeler arasındadır.
Kaleler: Ordu Kaleleri, Ordu’da gezginlerin uğrak noktasıdır. Bolaman Kalesi, Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi ve Kurul Kalesi’nin eşsiz doğa manzaralarını görmeden Ordu’dan ayrılmayın.

Plajlar: Ordu’da Karadeniz’in masmavi sularının ve tertemiz kumsallarının keyfini çıkarabileceğiniz plajlar vardır. Çaka Kumsalı, Mavi Dünya Plajı ve Efirli Plajı yaz aylarında en çok ilgi gören plajlar arasındadır.

Ordu’nun şehir manzarasını eğer yüksek bir tepeden izlemek isterseniz mutlaka Boztepe’ye çıkmanızı öneriyoruz. Ordu’nun manzarasının keyfini Boztepe’deki seyir teraslarından çıkarabilirsiniz. Ordu Yaylaları ve Ordu fındık bahçeleri de bunun yanı sıra şehirde gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerdendir.

Yason Burnu, Tepebaşı Kültür Merkezi, Asarkaya Milli ParkıÜnye Kalesi, Ordu Müzesi, Turnasuyu Vadisi, Ulugöl  Gölköy Kalesi, Kadılar Yokuşu ve Melet Nehri

1 2 3
Son Yorumlar
  1. Demet

    Ordu’da gezilecek yerlerden bahsetmişiniz ama Ordu’nun yaylaları yok mu? Onları da yazınıza eklemenizi isterim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.