Tatilde İzmirde Neler Yapılır? İzmirde Yapılacak Şeyler Listesi

İzmir’de tatil yapmanın nasıl bir duygu olduğunu soranlara bizzat kendilerinin görmelerini öneririz. Aktivitesi bol, gezmesi ayrı bir mutluluk olan İzmir deyince aktiviteleri var. Şimdi İzmir’de yapılabilecek aktivitelere göz atma zamanı;

Eminim, İzmir’de yapılacak aktiviteler nedir diye sorsak ortaya çok güzel fikirler çıkar. Bahsettiğimiz şehir öyle güzel ki her burada kalınan günün tadı başka olur. Tabi ki İzmir’i de deniz-güneş-kum üçlemesinden ibaret düşünmeyin.

Tatilde İzmirde Neler Yapılır? İzmirde Yapılacak Şeyler Listesi

İzmir-Çeşme Denizi: Cam gibi masmavi bir denizde yüzmenin ayrıcalığına varmak için İzmir’de aktivitelere Çeşme’de denize girerek başlayın. Çeşme, benzerlerine zor rastlanan bir tatil beldesidir. Aya Yorgi, Ilıca, Çiftlikköy sahilleri Çeşme’de bu yaz sizi ağırlamayı bekliyor. Sadece tatilinizi burada yapmak istiyorsanız Çeşme otelleri o zaman tek tercihiniz olmalıdır.
Kordon’da Gitar: Bu yaz oldukça eğlenceli olacak. İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Kordon sahilinde güneşin batışını seyrettikten sonra gitar çalan gruplardan birine katılmalısınız. Kordon, İzmir’de yapılacak aktivitelerin başında gelir ve bu yaz tüm güzelliği ile çağırıyor. Mesela İzmir’in gençleri arasında yaşadığınız güzel yıllara nostalji yolculuğu yapabilirsiniz.

İzmir Lokmaları: Şehrin neredeyse her köşe başında bulunan lokmacılarından lokma yemek, İzmir’de yapılacak aktiviteler deyince buradaki olmazsa olmaz kuraldır. Özellikle gözünüze kestirdiğiniz bir lokmacının tadına bakmak için o kuyruklara girmelisiniz. Zaten bunun keyfi burada gizlidir. İzmir’e eğer ilk gidişiniz olacaksa ve hiç önceden lokma yemediyseniz burada yedikten sonra eminim bu tadı başka hiçbir yerde arasanız da bulamazsınız. Bu durumu o nedenle iyi değerlendirmelisiniz.

İzmir Kumrusu: İzmir’in lezzetlerinden konu açıldıysa meşhur lokmasından sonra buna en güzel yakışan diğer lezzetse adıyla ün yapmış tabi ki İzmir kumrusudur. İzmir kumrucuları da İzmir’de yapılacak aktivitelerin bir diğeridir. Domates, yeşil biber, sucuk, meşhur İzmir tulumu, salam ve sandviç ekmeğinin birbiri ile bütünleştiği bir lezzettir. Denemelisiniz.
Sasalı-Doğal Yaşam Parkı: Sasalı’daki Doğal Yaşam Parkı, İzmir’in en güzle yerlerinden biridir. öyle bir yer ki burası adı gibi gerçekten doğal yaşantının olduğunu sanki kanıtlıyor. İçinde mevcut olan hayvan türleri dışında binlerce ağaç ve bitki türlerini burada göreceksiniz. İzmir durağınızın keyif verici yerlerinden biri olacaktır.

Konak-Günbatımı: Fazlası ile İzmir’in en güzel ilçelerinden nasibini almış bir diğer adreste şüphesiz ki Konak’tır. İzmir tatilinizde gününüz hareketli geçtiyse akşam kimselere söz vermeyin çünkü o mükemmel Konak günbatımını mutlaka görmelisiniz. Elbette ki Konak, İzmir’de günbatımını izleyeceğiniz yerdir.

Kemeraltı-Alışveriş: Elbette Kemeraltı Çarşısı’ndaki yapılacak alışveriş İzmir’de yapılacak aktivitelerden biridir. en modern şekilde çok eski dönemlerin izlerini taşıyan kubbeli dükkanlardan alış veriş yapmanın keyfi de bir başka olacaktır. Çinicilerden, kilimcilere, balıkçılardan kafelere kadar Kemeraltı Çarşısı’nda her şey bir araya toplanmış.

İnciraltı-Midye Dolması: İnciraltı midye dolması o eşsiz lezzetlerin arasında yer alıyor. Yediğiniz midye dolmasının tadı da burada bir başkadır. Bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Tabi ki İzmir’de aktiviteler bunlarla sınırlı değildir. Bence bunlara en yenilerini bu yaz güzel bir İzmir tatili yaparak kendiniz eklemelisiniz. Aktiviteleri ile birlikte huzur dolu tatil cenneti İzmir, dolu dolu geçecek sıcak yaz günleri ile sizleri davet ediyor.

Son Yorumlar
  1. Merve

    Güzel bir yapılacaklar listesi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.