Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Hafta sonlarını İstanbul çevresinde en verimli biçimde değerlendirebileceğimiz, en güzel yerler, İstanbul’a yakın olan yerlerdir. Tekirdağ Uçmakdere de bunlardan biridir. Yamaç paraşütü ile Uçmakdere’nin ünlü bir yer olduğunu hiç daha önceden duymadıysanız şimdi o zaman detayları öğrenme zamanı. Tekirdağ Uçmakdere, özellikle yamaç paraşütü yapmak isteyenler için İstanbul’a en yakın adreslerden birisi…

Tekirdağ Uçmakdere Yamaç Paraşütü

1,30 saat İstanbul’a mesafesi olmayacak kadar yakın Uçmakdere, doğayla baş başa mükemmel bir tatil imkanı sunar. Uçmakdere’de kalmak için en yakın Tekirdağ Otelleri’nden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tabiatta bulunan her rengin bu kadar yakışabildiği eşine ender rastlanan yerlerden biri de burasıdır. Ve Türkiye genelinde en güzel yanı da sayılı yamaç paraşütü yapılan yerlerden biridir. Lüks bir yermiş gibi görünse de aslında Uçmakdere’ye gittiğinizde gözünüzü hiç de korkutacak türden bir yer olmadığını anlayacaksınız. Fiyatlar için de tabi aynı durum geçerlidir. Uçmakdere’de kalmak için değil de yalnızca aktivitelerden faydalanmak için gidecekseniz günübirlik turları tercih edebilirsiniz. İçinizde yatan maceraperest ruhunuzu açığa çıkarmak için burada hafta sonu tatilinizde kamp kurma fikri de bir diğer harika seçenek olabilir.

Daha önceden siz hiç yamaç paraşütü yaptınız mı bilemeyiz ancak daha önceden bu zevki tatmamış olanlar için özel Uçmakdere’de özel eğitimler veriliyor. 4-8 saatlik yeteneğinize bağlı olarak eğitimle doğanın kollarına kendinizi bırakabilirsiniz.Burada unutmamanız gereken bir detay; boşluğa kendinizi bırakırken asla paniğe kapılmayın. Kendinizde eğer o cesareti göremiyorsanız yapılacak tek şey o zaman Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü’ne (TEYAK) başvurmaktır. En az 4 günlük bir eğitimle ve bunu tabi gerçekten yapma isteği ile havada artık süzülebilirsiniz.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Festivali

Her yıl 2007’den bu yana gelişen festivale yolunuz Tekirdağ’a düşerse mutlaka katılmalısınız. Onlarca sıralanmış sporcu ve toplu atlayış festivalden sonra yapacakların arasında siz de yerinizi alın. Uçmakdere Yamaç Paraşüt Festivali her yıl farklı zamanlarda yapılır.

Aslında Uçmakdere yalnızda yamaç paraşütü ile değil doğası ile de öne çıkmış bir tatil cennetidir. Eski Rum Köyü’nü buraya gittiğinizde ziyaret etmeden dönmeyin. Her zaman İstanbul’a olan yakınlığı ile de tatile hazır olanların uğrak mekanıdır. Doğayla iç içe gözlerden uzak bir tatil istiyorsanız Trakya’nın en güzel yerlerinden Uçmakdere’yi bir defa görün ve sonrasını size bırakıyoruz. Şimdiden mutlu hafta sonlarınız olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.