Türkiye’deki En Güzel Ekolojik Tatil Köyleri

Türkiye’deki en güzel ekolojik tatil köylerinden bahsetmek istiyoruz.  Doğal yaşam için en güzel tatil köyleri ve doğal tatil imkanları hakkında en güzel adresleri anlatan bir yazı ile karşınızdayız.

Deniz, kum ve güneş üçlüsünden bu yaz çok sıkılanlara mükemmel bir ekolojik tatil köyü tavsiyeleri vererek yaz tatilinizi doğa, toprak ve sükunet üçlüsüne dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Oldukça son yıllarda popüler olan bu ekolojik temalı oteller, sıra dışı deneyimleri misafirlerine sunarak, doğa severlere inanılmaz keyifli anlar yaşatıyorlar.

Türkiye’deki En Güzel Ekolojik Tatil Köyleri

Ekolojik tatil köyleri listemize Fethiye’den başlıyoruz.

Pastoral Vadi-Fethiye:

Hizmete yılın 12 ayı açık olan ve Fethiye’nin Yanıklar Köyü’nde bulunan Pastoral Vadi, kırsal yaşamın tadına varabileceğiniz, Türkiye’nin ekolojik en güzel köylerinin başında gelir. Her şey dahil konsepti ve bungalov evleri ile bu deneyimi edinerek tatilinizin eşsiz olmasını sağlayabilirsiniz. Her şey dahil konseptindeki yiyeceklerin tümü sağlıklı ve %100 organik; çünkü kendileri ürünlerin tümünü yetiştirerek misafirlerine sunuyorlar. Doğayla iç içe ve baş başa; stresten ve şehir karmaşasından doğal besinlerle uzakta bir tatil için eşi benzeri bulunmayan Pastoral Vadi’de ayrıca el becerilerinizi geliştirebileceğiniz atölyeler de bulunmaktadır.

Dedetepe Ekolojik Yaşam Çiftliği-Çanakkale:

Ekolojik tatil deneyimini adından da anlaşılabileceği gibi tam bir çiftlik olarak sunan Dedetepe, mutlaka Çanakkale’de uğramanız gereken yerlerden biridir. bitki ve gözlem noktaları, yürüyüş parkurları, çeşitli el becerisi atölyeleri ve kültür noktaları, dağ bisikletleri turları ile bu konsepti destekleyen Dedetepe Çiftliği, zeytinyağı üretiminde de aynı zamanda yoğun olarak çalışmaktadır. Yayla çadırlı kamp alanı ya da misafir evlerini tercih edebileceğiniz otelde konaklayarak, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil yaşayabilirsiniz.Dalya Life-Göcek:

Ülkemiz tartışmasız en güzel koylarının olduğu Göcek’in gözdesi ve en güzel ekolojik tatil konseptine sahiptir Dalya Life… Doğal yaşam deneyimini yeşilliğin içinde edinebileceğiniz şirin bir butik oteldir. Uzaktan yakından alışılagelmiş otel odaları ile ilgisi olmayan Dalya Life otelinde bungalov evlerde konaklamanız da mümkündür. Bu kendi yazlığınızda kalıyormuş gibi bir his alacağınız otelin verdiği hizmet de en az konsepti kadar güzeldir. Misafirlerine her zaman sıcakkanlı personeli ile önem veren Dalya Life, bedeninizi ve ruhunuzu aynı anda dinlendirebileceğiniz tatil köylerinin başında gelmektedir.

Kaş-Eko-Elbademi Çiftliği-Antalya:

En yoğun şekilde belki de beş yıldızlı ve resort hotellerin bulunduğu şehir olan Antalya’da bu denli güzel bir tatil köyünün olduğuna şaşırmanız da olasıdır. Çiftlik, Kaş ilçesinin Çukurbağ köyünde yer alır ve hem antik kentlere yakınlığı hem de denize 11 km olan mesafesi ile turistlerin ilk tercih ettikleri yerler arasında bulunur. Hem doğayla iç içe hem de denize girerek bir tatil yapmak mümkün olduğu gibi; çeşitli aktivitelere de  katılarak bu çiftlikte yakından çiftlik yaşantısını deneyimleyebilirsiniz.

Kapor Organik Çiftlik Evi-Kapodakya:

Neredeyse Kapadokya’da bulunan otellerin tamamı birbirinden eşsiz konseptlere sahiptir. Avanos’a 1 km mesafede yer alır Kapor Organik Çiftlik Evi… Açık havuzu, renk renk bahçede yetişen mevsim meyveleri, yemyeşil bahçesi ve otelde düzenlenen bağbozumu festivalleri ile aklınızı başınızdan almaya yetecek güçtedir. Otelde konaklamanın dışında orada yetişen organik ürünlerden satın almak için de uğrayabileceğiniz bu çiftlik evi, misafirlerine sunduğu mükemmel hizmeti ile Kapadokya’nın en gözde otellerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.