Uşak’ta Ne Yapılır: Uşak’ta Yapılabilecek Aktiviteler

Uşak köklü bir tarihe sahiptir, misafirlerine uzun bir keşif yolculuğu sunar.

Birçok medeniyete tarih boyunca ev sahipliği yapan Uşak; kaplıcalarıyla, müzeleriyle, bedestenleriyle uzun bir keşif rotasıdır. Hiç daha önce görmediğiniz, duymadığınız tarihi değerlere sahiptir.

Uşak Arkeoloji Müzesi, Uaşk Bedesteni, Blaundus Antik Kenti , Banaz Akmonia Antik Kenti, Ilıcak Subaşı Parkı, Evrenli Doğal Parkı, Göğem Göleti, Ulubey Kanyonu, Takmak Göleti, Karaağaç Göleti gibi yerleri gezebilirsiniz.

Bkz: Uşak’ta gezilecek yerler listesi

Gezilecek yerler kadar Uşak’ta yapılacak aktiviteler de mevcuttur. Uşak’a yakın bir zamanda gitmeyi planlıyorsanız kendinize güzel bir yapılacaklar listesi hazırlamayı unutmayın. Uşak’ın işte tertemiz havasında gerçekleştireceğiniz aktiviteler;
Uşak’ta Ne Yapılır: Uşak’ta Yapılabilecek Aktiviteler

Birçok hastalığa şehrin şifalı kaplıcaları iyi gelmektedir. Ulubey’de bulunan Aksaz Kaplıcası, Göre Köyü’ne yakın konumda olan Örencik Kaplıcası ve Banaz’da bulunan Hamamboğazı Kaplıcaları gidebileceğiniz yerler arasındadır. İstediğiniz kaplıca bölgesine giderek termal suların tadını çıkarabilirsiniz.

Kesinlikle şehrin tarihi kalıntılarını ve müzelerini görmelisiniz. Burma Camii, İnay Kervansarayı, Blaundus Antik Kenti, Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ne zaman ayırarak şehrin tarihine yakından tanıklık edebilirsiniz.

Damağınızla şehrin yöresel yemeklerini buluşturmadan Uşak’tan ayrılmamalısınız. Önerdiğimiz lezzetlerin başında katmer, tas kapama, bükme, tarhana çorbası vardır. Haşhaş sürmesi ve ciğerli bulgurun da Uşak’ta tadına bakmayı ihmal etmemelisiniz.

Uşak’la bütünleşmiş pelüş battaniyelerden ve eşme kilimlerden birer tane mutlaka alın. Uşak gezinizi battaniyeler ve kilimler size hatırlatan en güzel parçalar olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.