Yaz Tatilinde Gidilebilecek Sakin Deniz Kıyıları

Ülkemiz, farklı özelliklere sahip denizlerle çevrilidir. Adeta bir deniz turizmi cennetidir. Her kıyımız farklı bir güzelliğe sahiptir. Farklı bir atmosfer her birinde farklı bir huzur sizi karşılar. Yeter ki siz keşfetmek isteyin, gezip görülebilecek birçok kıyımız var. Adını sanını duymadığınız, saklı kalmış bir cennet adeta her biri. Ayrıca her yıl aynı kıyıları görmekten, kalabalık sahillerden sıkılanlara özel yerler sunuyoruz.

Yaz Tatilinde Gidilebilecek Sakin Deniz Kıyıları

Kabak koyu-Fethiye: Henüz doğanın katledilmediği Kabak Koyu, yeşiller arasında bir kıyıdır. Sessiz, sakin oluşu ziyaretçilerine huzurlu bir tatil sunuyor. Bakir doğası, harika bitki örtüsü, tertemiz denizi ile sakin, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için Kabak Koyu çok güzel bir seçim olacaktır. Bu yıl Kabak Koyu’nda keyifli bir tatili tercih edebilirsiniz.
Selimiye-Marmaris: Doğanın harika yüzünü görebileceğiniz Selimiye, küçücük bir köy aslında. Sadece Marmaris’e 45 dakika uzaklıkta bulunan bu sakin kıyılar, kalabalıktan ve telaştan uzak, dinlendirici bir tatil vaat ediyor. Neredeyse dalganın hiç uğramadığı bu kıyılar, teknelerin çok sevdiği bir noktadır.

Kayaköy-Fethiye: Güneyin en hareketli noktalarından biri olan Ölüdeniz’e Kayaköy, yalnızca 30 dk uzaklıkta yer almaktadır. Mübadelenin bu köy canlı tanığı niteliğindedir. Bugün eko-turizm eski bir Rum köyü olan yerleşimde yapılmaktadır. Organik yiyecekler, kayaköy, lezzetli şaraplar ile sakin kıyıların sizi beklediği harika bir tatil noktasıdır.

Gideros-Cide: Kastamonu’da bulunan Gideros, sakin bir koydur. Turkuaz rengi denizle yemyeşil orman örtüsünün buluştuğu bu sakin koyda sadece çay bahçesi ve pansiyon yer alır. Huzur hissetmek ve kafa dinlemek için ideal bir kıyıdır. Burası Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşın son derece sakindir. Güney değil de kuzey kıyılarına gitmeyi isterseniz Gideros mükemmel bir seçenek olacaktır.Gökova-Muğla: Gökova, dünyanın en güzel koyları birliğinin de bir üyesidir. Elbette ki liste dışında bırakılamazdı. Bu doğanın en harika yüzünü yansıtan ve sakin koy, mutlaka uğramanız gereken kıyılardan sadece bir tanesidir. Popülaritesi son yıllarda artmış ve daha fazla ziyaret edilen yerlerden olsa da hala en güzel koylarımızdan biridir.

İğneada-Kırklareli: En büyük longoz ormanına sahip noktalardan biri de İğneada’dır. Zengin ormanlarının yanında masmavi suların yarattığı görüntü doğa güzelliğinin ve huzurun tam anlamı ile kendisidir. Burası altın gibi parlayan kumsalı ile adeta büyüleyici bir kıyıdır.

İzne Köyü-Kaş: Yazın İzne Köyü vazgeçilmez rotalarından biri olan Kaş’a yalnızca 10 km uzaklıkta bulunur. Bu bölgenin üstelik doğanın cömert davrandığı bir coğrafyadır. Şelaleler, ormanların yoğunluğu, yakınlardaki sedir ormanları, turkuaz denizden şelaleye uzanan bir gezi imkanı sunuyor. Güneyde yaz aylarını geçirmek isteyenler İzne köyüne mutlaka uğramalı, böylesine keyifli bir tatil imkanını ihmal etmemeliler.
marmaris-bordubet-koyuBördübet-Marmaris: Bu bölgeden Marmaris genelinde görülen düzensiz yapılaşma uzak kalmıştır. Yoğun ormanlık alanları ile Bördübet bölgesi, ziyaretçilerini büyülemektedir. Sadece Marmaris’e 15 dakikalık uzaklıkta yer alan bu bölge sessiz ve sakin tatilin adresidir. Ülkemizin huzurlu ve sakin kıyılarından birisi olarak anılmaktadır. Kuş sesleri arasında, bol oksijen ve harika deniz manzarası ile Bördübet, bol oksijen ve mükemmel deniz manzarası ile üzerinizden kışın yorgunluğunuzu atmanın en iyi adresidir.

Knidos Datça: Badem ağaçlarının özellikle açıp kar gibi görünüme büründüğü zamanlarda, insanın ömrüne ömür katacak bir kıyı haline gelir burası. Mavi yolculuğunda vazgeçilmez duraklarından biridir. harika deniz manzarasına karşı ayrıca konumlanmış olan antik kent, daha da bu kıyıda geçireceğiniz tatili keyifli hale getirecektir. Kültür ve tarih tatili de yapabileceğiniz, huzur dolu bir tatil noktasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.